Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane II Luxe Privilege 1,9 dci


bladyaniol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim - to mój pierwszy post na tym forum - obecnie mimo negatywnych komentarzy o Megane II zdecydowałem się nabyć w miarę w dobrym stanie model, za małe pieniądze (do 10K) - liczę na cud i wierzę, że się uda.

 

Do rzeczy - w oko rzuciła mi się ta aukcja Mój odnośnik

 

Proszę o pomoc w ocenie auta bazując na zdjęciach.

 

Z tego co sam zauważyłem:

 

1. Jak na takie wyposażenie oraz dobry stan wizulany - przynajmniej na zdjęciach - cena wydaje się bardzo niska

2. Tym bardziej, że wg sprzedającego dokonał on szereg napraw w bardzo krótkim czasie - ok 2,5 roku

3. Zdięcia - na zdjęciach widać datę wrzesień 2011 -kiedy poprosiłem o przesłanie aktualnych zdjęć - sprzedawca odpisał, że własnie to są aktualne tylko źle był ustawiona data. Trochę nie zgrywa się to z bardzo zielonymi drzewami, jak na końcówkę kwietnia oraz to, że sam w opisie zamieszcza datę październik 2011 jako datę nabycia auta. Aktualne zdjęcia mogą być 2 ostanie...

4.brak zdjęc silnika

5. Brak napisu "megane" na klapie, ale to już zostało ustalone na forum, że fabrycznie nie musiało go być

6. Kierownica - nie mogę dostrzec czy przciski funkcyjkne przy podstawie mają kolor ciemny - taki poweinien być- w sumie to ich chyba tam nie ma

7. Kierownica - trochę przytarta w porównaniu do gałki zmiany biegów, która powinna być chyba w jasnym kolorze, nie wspominając o bardzo dobrym stanie skóry na fotelach czy podłokietniku w porówaniu do kierownicy

8. na moje oko odróżnia się kolorem trochę zderzak, ale może to być wina światła

9. W zestawie są również opony zimowe, czyli potwierdza to niską cenę jak za taki zestaw

 

W sumie Te 9 podpunktów już powinno wykluczyć zakup, jednak bardzo wizualnie mi się podoba i musi mi chyba ktoś wybić ten model z głowy.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor zderzaków i nadkoli jest zawsze minimalnie inny, różnica plastik/blacha.

Weź go na geometrię zawieszenia i jak będzie prosty to bierz, wszystko inne da się naprawić :P

Edytowane przez EnD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie podejrzany jest przebieg - kolejny 10 letni diesel z "komisowym" przebiegiem 187kkm. W moim 1,5dci rozrusznik padł po ćwierćmilionie, a turbina nadal działa, przy 300kkm. Oczywiście może to o niczym nie świadczyć, może w mniejszych silnikach rozruszniki i turbiny padają rzadziej.

Edytowane przez arus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno. Handlarz bredzi o podgrzewanej przedniej szybie. Bzdura - takie rarytasy występowały ponoć w Lagunach na zachodnie rynki. Żadna meganka od 1-nek począwszy na 3-kach kończąc nie ma podgrzewanej przedniej szyby. Szkoda bo patent powszechnie stosowany w autach forda i sam miałem i potwierdzam, że przydatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!