Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Działania moderatorów


CareK

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten dział po to, by zwykli użytkownicy mogli tutaj przedstawić ich zdanie na temat danej uwagi, jaką dostali od moderatorów.

 

W dziale "Nasze auta" w temacie o aucie Easy'ego dostałem taki wpis od gojgiena:

 

Proszę nie nadużywać klawisza "Enter". Takie praktyki niepotrzebnie rozciągają posta na stronie.

Nie zgadzam się z Tobą gojgien w żadnym wypadku.

 

Pierwsza sprawa - w regulaminie nie ma NIC na temat używania klawisza enter.

 

Druga sprawa - w netykiecie również nie ma nic na temat nie używania klawisza enter do robienia odstępów między linijkami.

 

Trzecia sprawa - moja przygoda z internetem zaczęła się końcem 1998 roku, od tamtego czasu byłem kilkanaście razy operatorem kanałów na IRC, czacie, moderatorem różnych for. Od dawna administruję dwa fora, jestem użytkownikiem usenetu od kilku lat. W żadnym wypadku, nikt nigdy nie zwrócił uwagi na używanie klawisza enter do robienia odstępów między liniami i nigdy nikomu to nie przeszkadzało.

 

To, że Tobie gojgien nie podobają się odstępy to zachowaj dla siebie. Bycie moderatorem nie upoważnia Cię do wymyślania własnych przepisów, które nigdzie nie są wyraźnie sprecyzowane (vide regulamin, bądź netykieta). Post wcale nie jest rozszczelony, za to ładnie widać każdą myśl, którą autor miał na myśli. Tak się praktykuje w wielu miejscach i jest to rzeczą całkowicie normalną.

 

Nie bierz tego gojgien do siebie, ale nie nawidzę jak ktoś mnie strofuje na temat łamania zasad, których nie łamię, bo nie ma ich nigdzie sprecyzowanych (ani regulamin, ani netykieta).

[tak wygląda w/w post i przyczyna tej dyskusji - bronius]

picture5mq3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie zgadzam się z Tobą, nie a bym bronił gojgiena z racji takiej samej funkcji,

ale szanuj miejsce jakie tu masz i nie przesadzaj z tymi odstępami. Jak zapewne wiesz za transfer i wielkość się płaci a to masz za free jak do tej pory.

Nie chodzi o regulamin ale o "wagę" forum - oszczędzaj miejsce - proszę :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CareK, Ten wpis to nie jest upomnienie, lub ostrzeżenie. Jest to prośba i sugestia. Nie ma tu znaczenia czy mi się to podoba czy nie, ponieważ detalicznie jest mi to obojętne. Ja forum przeglądam na bieżąco otwierając po kolei posty z listy nieprzeczytanych. Zawsze pojawia się ostatni post i choćby był pisany w pionie to go przeczytam.

Tu chodzi o tych którzy przekopują się przez kilka stron tekstu w danym temacie by coś odnaleźć. Przez takie "Entery" w każdym poście, sumując je mamy przynajmniej jedną stronę więcej, którą trzeba przewinąć. Piszesz, że nie ma tego w regulaminie ani w netykiecie, masz rację, dla tego nie wymagam a proszę jak już pisałem. Nie wiem jakie fora Ty administrujesz i jakie tematy tam są poruszane, może takie, gdzie nie ma potrzeby wracać i przekopywać zasobów, gdzie na każdy problem jest po raz kolejny udzielana ta sama odpowiedź i czyta się tylko ostatnie posty, tak jak na czacie lub ircu. Tak tam nie ma znaczenia ile stron i wolnej przestrzeni pomiędzy wierszami przeleciało. To forum jednak ma inne zadanie. Głównie chodzi o porady techniczne, często wraca się do już istniejących tematów i wertuje strony wstecz. Lepiej chyba przejść przez 7 stron niż przez 9 gdzie te 2 dodatkowe to niepotrzebne "Entery".

Post wcale nie jest rozszczelony, za to ładnie widać każdą myśl, którą autor miał na myśli.

Zacytowałem ten fragment by posłużyć się nastepnym cytatem z Twojego posta:

Pierwsza sprawa - w regulaminie nie ma NIC na temat używania klawisza enter.

 

Druga sprawa - w netykiecie również nie ma nic na temat nie używania klawisza enter do robienia odstępów między linijkami.

Piszesz "pierwsza sprawa, druga sprawa"

To ta sama sprawa tylko przytoczone dwa miejsca gdzie nic nie pisze na temat Enterów. Czasami w czasie pisania wydaje nam się, ze poruszamy inne watki. Czasami jednak to złudzenie. Są posty gdzie każde zdanie jest napisane po dwukrotnym naciśnięciu Entera. Myślisz, że to są takie jednozdaniowe akapity :?: Chyba nie.

Idąc Twoim tokiem myślenia, można każde zdanie pisać nawet w oddzielnym poście i nie naruszy się regulaminu i netykiety.

W związku z tym właśnie, pojawiają się w tych postach takie wpisy, a że nie ma na forum równych i równiejszych, to taki wpis pojawił się i w Twoim poście. Drażni Cię czerwony kolor :?: Faktycznie mogłem zastosować zielony ale jako moderator mam prawo do samodzielnego podejmowania decyzji i zdecydowałem, że będzie na czerwono.

Kolor czcionki i decyzyjność ma już zamocowanie w postanowieniach regulaminu, na tym się opieram.

Jeśli jednak uważasz a może i inni userzy, że za bardzo widać moją robotę na tym forum, to nie ma sprawy. Zamiast nie niosących za sobą konsekwencji wpisów w postach, mogę stosować zasadę nie ingerowania w treść, (jak nie ingeruję w przypadku błędów ortograficznych i interpunkcyjnych) będę wtedy musiał zastosować od razu system ostrzeżeń a o powodach będzie można przeczytać w uzasadnieniach kary. Dla mnie to łatwiejsze rozwiązanie.

To chyba wszystko co chciałem napisać tytułem odpowiedzi. Mam nadzieję, że moje poszczególne myśli są dobrze widoczne w tekście pomimo nie stosowania DOUBLE CLIKA w "Enter".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z argumentem o wadze forum to juz Prezes poleciales!

 

Podpis gojgiena (nota bene pisany z capsem) nie liczac linka ma ponad 100 znakow, razy kilkaset postow - mysle ze CareK nie ma minimalnych szans, zeby rownie mocno to forum dociazyc swoimi enterami.

 

Swoja droga zgadzam sie, ze odzielanie linijek sprzyja czytelnosci.

 

Inna sprawa, ze nierzadko faktycznie przesadzacie z tymi upomnieniami. Coraz trudniej jest znalezc topic zeby nie bylo cos na zielono... Wydaje mi sie ze im mniej takiego widocznego moderowania, tym lepiej (doswiadczenie z innych for).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie (jako w sumie od głównie przeglądającego forum) chciałem jedynie powiedzieć, że nie bardzo rozumiem w czym leży problem.

CareK, moderator Cię o coś poprosił i tyle. Ani nie zrobił tego w sposób niegrzeczny, ani w żaden sposób Cię nie obraził etc... kompletnie nie wiem, po co to całe epatowanie tym od kiedy masz dostęp do netu i co w nim robisz. Przecież to nie ma żadnego związku z tym konkretnym forum, a jako świadomy użytkownik Internetu na pewno nie jeden raz spotkałeś się z różnymi zasadami, czy też regulacjami na forach. Z drugiej strony jaki by regulamin nie był, jak w każdym przepisie, nie da się w nim zawrzeć wszystkiego.

Nie chodzi o regulamin ale o "wagę" forum - oszczędzaj miejsce - proszę

Natomiast nie ukrywam, że to mnie bardzo zdziwiło, bo w takim układzie powstaje pytanie, czy na forum można się wypowiedzieć swobodnie i jaka jest granica wypowiedzi przydatnej a jaka już takie która się do niczego nie nadaje i jest tylko zajmowaniem miejsca. Idąc dalej tym tropem nie powinno być zarówno avatarów, podpisów, a już nie do pomyślenia są załączniki. Chyba jednak nie tędy droga. Co więcej, nie powinno być nawet tego tematu, a wszystkie inne nie powinny lądować w koszu, a być od razu usuwane. Prezes, oczywiście nie odbieraj tego jako atak na własną osobę, bo nie taki był mój cel, jedyne na co chciałem wskazać to potencjalnie dyskusyjne spojrzenie na sprawę używania entera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzuce swoje 3 grosze, strasznie meczy mnie tekst "to juz bylo". Rozumiem, mozna znalesc itd. ale szukalem ilosci koni w danym silniku, przewalilem pol forum i znalazlem w linku ktorego opis ma nijak do tego co szukalem. Nie zabolaloby zrobienie czegos takiego, co jest tez na innych forach i sie sprawdza "silniki i opis" i drugi temat "opcje wyposazenia" bo tak na prawde to sa pierwsze rzeczy ktorych szuka gosc jak wejdzie na forum pierwszy raz. Co do pracy moderatorow wielce rozbawilo mnie przeniesienie mojego tematu dwa razy... rozumiem ze wielowatkowosc tematu jest problemem, ale jesli pisze o rozbiorce samochodu pod instalacje audio to umieszczam to w dziale CA. Potem temat pofrunal do ogolnych zeby na samym koncu znalesc sie w dziale o nadwoziu i wnetrzu...

 

A co do ruchu na forum, mysle ze jesli chcemy ciac transfer to na pewno wywalamy zalaczniki, avatary tylko z zewnetrznych zrodel a wtedy na pewno spadnie transfer, bo wcisniecie entera raz czy dwa to zaden ruch, a zaladowanie 20 zdjec to juz TT razy drzwi na oko 7-10 mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej chyba przejść przez 7 stron niż przez 9 gdzie te 2 dodatkowe to niepotrzebne "Entery".

 

Nie bardzo rozumiem. Strony dzielone są liczbą postów, nie liczbą znaków. Ustawić to można w swoich preferencjach konta (ile postów na stronę), dlatego czy w tych postach będzie 500 linijek, czy 20 nie ma najmniejszego znaczenia, bo taka sama liczba postów będzie na stronie. Więc nie mów, że chodzi o liczbę stron, bo tego nie definiują entery. Entery (znaki nowej linii) są w poście, natomiast liczba postów jest stała na stronie, niezależnie od tego ile tych enterów w poście użyjesz, rozumiesz?

 

Prezes - raczysz sobie chyba żartować z tą "wagą" (transferem) forum, prawda? Wiesz ile zajmuje utworzenie entera w poście? - <br /> - jest to 5 znaków, wiesz ile zajmuje przesłanie 5 znaków? Kilka bajtów, a np. avatar z obrazkiem lub kilkoma powiedzmy około 70 kilobajtów. Widzisz różnicę? Zatem proszę, nie pisz mi, że te moje znaki nowej linii zajmują tak dużo...

 

look pytał o co chodzi. Ja wiem, że moderator mnie poprosił, że nie było to upomnienie. Ale jest to zupełnie bezpodstawna prośba, bo moje znaki nowej linii nie robią nic złego. Nie wpływają na transfer praktycznie w ogóle. Taki jest mój styl pisania, ja tak lubię pisać. Dlaczego ktoś mnie ma prosić o oszczędzanie czegoś, co nie jest w żadnym stopniu złe?

 

bronius - nie wiem o czyje bicie piany Ci chodzi? Moje? Co ja złego zrobiłem? Upomniałem się o to, że nie chcę by mnie ktoś strofował, jeśli nie ma o co ? To już własnego zdania nie można mieć, tylko trzeba słuchać moderatorów i stosować się do ich wszystkich, nawet tych bezpodstawnych próśb, aluzji, upomnień, itp? Tak to ma działac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie popieram Kolegę CareK-a.

Moderatorzy tego forum często zachowują sie niczym władcy, którym wydaje sie, że tylko oni, zawsze i wyłącznie mają rację. Doświadczyłem tego osobiście otrzymując nawet upomnienie za krytykę i dyskusję z moderatorem. Jeden z moderatorów zdobył się nawet na czelność, że "wyciął" wpis innego Kolegi, w którym ten popierał mój post i nazwał to "cięciem kosmetycznym" :?: Na moją kolejną reakcję usłyszałem, że ..."jak ci sie nie podoba, to wynoś z tego forum, a jeżeli nie, to cie zablokujemy" Nic dodać, nic ująć.

Jest też tak, że koledzy moderatorzy na własną rękę i według wlasnego "widzi mi się" dokonują zmian treści postów, bez jakichkolwiek uzgodnien z ich nadawcami. Myślę, że jest to niedopuszczalne.

Kolego Prezesie, jeżeli tak bardzo zależy Ci na poszanowaniu miejsca na forum, to może zrezygnuj z niektórych swoich wpisów typu "trza sprawdzić.....", ktore do danej sprawy niczego nie wnoszą. Podobnych "pustych" wpisów jest ogrom i jakoś do tej pory nie reagowałeś na nie. Jakoś Ci to nie przeszkadzało.

Powyższy wpis Kolegi gojgena też świadczy o tym, że nie o oszczędność miejsca tu chodzi. Bo niby czemu ta informacja o braku czasu ma służyć?

Myślę, że forum nie jest dla moderatorów, tylko dla nas, posiadaczy "renówek", ktorzy chcą sie podzielić miedzy sobą doświadczeniami i uzyskać pomoc, kiedy mają kłopoty.

Moderatorzy winni pilnować jedynie obyczajności, netykiety i regulaminu i to też w granicach zdrowego rozsądku. Moderator to nie władza...to tylko funkcja.

Na moderatora trzeba sie poprostu nadawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to rozumiem, tylko nie wiem dlaczego potem byl nastepny przelot, tym razem do nadwozia itd. Moze przeniosl to ktos inny, nie wiem. Ale przy dobrych wiatrach zrobi sie ping-pong tematowy bo kazdy moderator bedzie przekonany ze to nie tu ma byc. Mi to ryba gdzie to bedzie lezec. Moze po prostu trzeba dobrze opisac podfora? np. CA - tu rozmawiamy tylko o sprzecie CA a nie o sposobie zdejmowania boczkow pod drzwi. Rozumiesz pan o co chodzi... Bo sa dwa wyjscia, albo nie zostawic wszystko po japonsku czyli "jakotako" i nie burzyc sie ze nie ten dzial bo zawsze jakos to mozna podlaczyc albo opisac wszystko dokladnie i wtedy robic przetasowania tematami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazel, Co do nadmiernej widoczności moderatorów na forum, przeczytaj moją odpowiedź w poście, w którym odpowiadałem kol. CareK

A co do mojego podpisu, to wykorzystuje prawie 225 znaków, (gify także są linkami) czyli 1/6 dopuszczalnej. Kapitaliki natomiast w podpisach nie są zabronione jak to ujął kol. CareK

"vide regulamin, bądź netykieta"

 

dodano

Powyższy wpis Kolegi gojgena też świadczy o tym, że nie o oszczędność miejsca tu chodzi. Bo niby czemu ta informacja o braku czasu ma służyć?

Jak zapewne zauważyłeś tej informacji już nie ma, a pojawił się tam post z odpowiedzią. Właśnie temu miało to służyć, by odpowiedź w trakcie której pisania byłem, pojawiła się jak najbliżej posta z zarzutami. Niestety z ważnych przyczyn musiałem na godzinkę odejść od kompa, a spodziewałem się znacznego ruchu w tym temacie. Z tej przyczyny wysłałem lakonicznego posta zajmującego miejsce, by go edytować po powrocie do klawiatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CareK, jak nie zgadzasz się z modem to napisz mu to na PW, a nie urządzasz jakiś publiczny lincz. Jedynym modem który pisał o tym enterze jest chyba Gojgien i to z nim trzeba było najpierw porozmawiać. Często takie dyskusje prowadzą tylko do tego, że tworzy się grupa userów, którzy zaczynają negować wszystko bo raz udało im się dopiec modom. Przecież tu nie o to chodzi.

 

kfadratowy, temat z ogólnego przeniósł Krzychu, w sumie pierwszy raz mi sie zdarza, że jakiś inny mod coś po mnie zmienia :?: widocznie uznał, że tam lepiej pasuje, ale przyznaję to sytuacja mocno nietypowa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze poswiecic godzine z zycia, i opisac co ma byc w subforum? nikogo nie zaboli, latwiej bedzie znalesc a i wy bedziecie mieli mniej roboty przy przenoszeniu

 

EDIT:

albo moze zmniejszyc ich ilosc i niektore poscalac ze soba. Szczerze mowiac pierwszy raz widze forum na ktorym jest taka ilosc subforow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bronius - nie urządzam żadnego publicznego linczu. Po prostu piszę, co mnie boli. Piszę to publicznie dlatego, żeby nie prowadzić prywatnej dyskusji, która i tak prowadziłaby do tego, że "mod ma rację", a tak wcale nie jest. Poza tym przyda się taki temat, na wielu forach takie coś jest praktykowane. Nie widzę w tym nic złego, a Ty? W czym Tobie taki temat przeszkadza?

 

Żadna grupka się nie tworzy, po prostu chodzi o to, że moderator nie zawsze ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!