Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Filtr paliwa


Elmariano

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu wymieniłem filtr paliwa. Mechanik wymienił całą puszkę, wątpię że jest ona rozbieralna. Koszt filtra 130 zł + 50 zł za wymianę. Wymieniasz profilaktycznie po przejechaniu iluś kilometrów czy coś się dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety części eksploatacyjne w naszych samochodach nie są najtańsze. Mam pytanie, czy w swojej megance zauważyłeś drgania na biegu jałowym odczuwalne w kabinie ? Ja w swojej mam i od dłuższego czasu nie wiem już co z tym robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ile należy wymieniać ten filtr paliwa wg producenta? Są minimalnie wyczuwalne drgania ręką na kierownicy ale zauważyć w kabinie się drgań raczej nie da. Ja pracuje w Katowicach Bogucicach to możesz kiedyś podjechać sobie sprawdzić czy coś.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie są zalecenia producenta co do częstotliwości wymiany filtra paliwa. Uważam, że w dużej mierze zależy to od jakości paliwa. Ja tankuję obecnie tylko Lotos Dynamique. Wcześniej czasem tankowałem na samoobsługowych i miałem wrażenie, że nie zawsze wszystko chodzi jak należy, ale to tylko indywidualne odczucie. Jeśli paliwo jest dobre to 50 tyś km powinno bez problemów pochodzić. Ja filtr paliwa wymieniłem z uwagi, że nie wiem kiedy był wymieniany wcześniej, a w przewodzie paliwowym między filtrem a gruszką do pompowania ręcznego zauwazyłem powietrze. Po wymianie dalej tam jest. A jak u ciebie ?

 

Drgań faktycznie zauważyć się nie da, aczkolwiek ja czasami widzę jak mi maska lekko wibruje. Drgania czuję na kierownicy, czasem na fotelu kierowcy i podłokietniku drzwi kierowcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmowałbym się bąblami też chyba widziałem ale auto odpala dobrze i nic się nie dzieje to nie szukam problemu. Ja bym zaślepił sobie egr bo zbiera się syf i tylko kwestia czasu jak będzie problem. Na allegro są takie super zaślepki do tego silnika które wystarczy tylko założyć i po problemie są grube i mają wyżłobienie żeby zawór sobie swobodnie pracował, tylko nie wiem czy będzie pasować bo w opisie jest megane 2. Zastanawia mnie też czy temat ruszać skoro na razie nic się nie dzieje.

 

http://allegro.pl/68-zaslepka-egr-renault-1-9-dci-110-130-131-km-i4928397935.html

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!