Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z wyświetlaczem radia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Jestem na tym forum nowy i mam problem z wyświetlaczem w renault megan z 2004 Sedan. Poprostu nie wyświetla m wszystich części znaków np. nie ma dolnej kreski od D albo np górnej kreski od T. Problem nie jest taki straszny ale nie wyświetla się chyba z 3-4 kreski ale irytuje mnie to podczas jazdy. Szukałem ale moglem znaleśc dlatego zwracam się o pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było na forum już o takich problemach, może nie koniecznie do MII ale ogólnie o wyświetlaczu radyjka. W najgorszym wypadku czeka cię wymiana, bo się kończy.

Ja miałem podobnie. Też pewne segmenty przestały świecić. Okazało się, że odparowała ( czasem tak się dzieje) warstwa przewodząca na doprowadzeniach do LCD. Próby dociśnięcia, podkładania, nie przyniosły oczekiwanej poprawy. Znalazłem wreszcie po 9 mies. szukania, na allegro. Tzn mogłem wcześniej ale nie za takie kwoty jak proponowali i to bez możliwości sprawdzenia czy z nim wszystko OK. Kota w worku nie kupowałem. Z gościem z allegro się tak zgadałem, że jak coś nie tak, to odsyłam na jego koszt i zwrot kasy, a i cena była o 50% niższa niż dotychczas ;-)

Niby są spece co to robią ale jakoś nikt nie odpowiedział na próby kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku wyświetlacza w mojej Megance z 2000 r. - wyświetlacz słabiej podświetla w lewej jego części. Być może spowodowane jest to przepaleniem jednej z żarówek, ale nie sprawdzałem tego. Może ktoś miał już taki problem i wie co trzeba zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjaciel miał identyczny problem w Saabie 9-3. Znalazł człowieka, który naprawia te wyświetlacze i zapłacił z tego co kojarzę 50zł za naprawę + kilka złotych za wysyłkę. Po tygodniu miał naprawiony wyświetlacz. Jeśli chcesz poproszę go o namiar na tego fachowca.

Pozdrawiam

Misiael

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek44, W sumie w Twoim przypadku lepiej zajrzeć samemu, bo jeśli Ci nie zanikły kreski to to prawdopodobnie tylko podświetlenie siadło. Jakbyś nie widział pojedynczych kresek na wyświetlaczu to wtedy warto oddać do naprawy (i właśnie taką awarię miał kolega).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!