Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zawór EGR


PeriMCS

Rekomendowane odpowiedzi

Wolałbym tutaj nie podawać. Nie znam się na samochodach i nie chciałbym komuś zaszkodzić źle przekazując to co do mnie mówią.

Ale faktem jest, że podali mi cenę 1300 i na pytanie, czy nie ma tańszych odpowiedzieli nie. Zmienili zdanie jak sam znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj firmy, która wyłączy Ci EGR programowo - będziesz miał problem raz na zawsze z głowy. Robią to firmy, które zajmują się chiptuningiem i elektroniką samochodową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyłączenie tego nie ma żadnego negatywnego wpływu? Jestem zaskoczony, że można to zrobić programowo. W sieci widziałem, że niektórzy to zaślepiają mechanicznie.

Nawet chyba takie gotowe zestawy można kupić.

 

Moje auto ma 10 lat. Pojeżdżę nim jeszcze z 2 maks 3 lata. Rocznie robię ok 5 tys. km. W te wakacje przejedzie ze 2 tys. Nie chciałbym w niego ładować za dużo kasy,

ale musi być na tyle sprawne, abym nie bał się nim pojechać w dłuższą trasę z małymi dziećmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tańszy to jest cały zawór Egr. W nim jest część elektryczna ta z wtyczką i część mechaniczna ta z otworami. Razem stanowią całość. Panowie potrzebują twojej obudowy na zbycie, mają klienta albo ją u ciebie uszkodzili. Takie zakłady omija się z daleka, ja też się kiedyś naciąłem i ostrzegam innych. Zapytaj ich do czego potrzebują tą obudowę.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dalszy ciąg :/

Pojechałem do Zdunka ponieważ podali cenę 760. Czyli prawie 600zł mniej niż w Reno-Max. Powiedzieli, że sprawdzą, czy da się wymienić sam zawór bez obudowy. W ich katalogu i tak różnica w cenie była minimalna więc wymiana razem z obudową niewiele więcej kosztowała. Sam obawiałem się zakupić - nie znam się.

Zadzwonili, że nie da się go wyciągnąć czy coś i wymienią z obudową. Zaakceptowałem.

Dzisiaj dzwonią do mnie, że nadal są komunikaty błędu. Że trzeba wymienić elektronikę (cewkę jakąś) za 550 zł (przed uwzględnieniem rabatu :)). Łącznie dodatkowe 360zł. Czyli całość z robocizną 1400!

O co chodzi!? Skoro wcześniej mówiłem, że elektronika jest uszkodzona to myślałem, że to wymieniają. A teraz dochodzi jakaś nowa elektronika? Już jestem głupi totalnie. Chyba zacznę się uczyć naprawy samochodów, bo czuję, że ktoś mnie tutaj ostro w konia robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!