Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Forumowicze,

Mam do Was pytanie. Jakoś 3-4 miesiące temu (ok.500 km wstecz) wymieniałem w swojej MIII klocki hamulcowe-zarówno tył jak i przód. Standardowo po wymianie mechanik powiedział, że przez jakiś czas należy uważać z gwałtownym hamowaniem gdyż klocki muszą się ułożyć, dopasować. Minęło już trochę czasu i przejechanych kilometrów, a klocki (chyba tylne) przy hamowaniu nadal trą i szumią. Problem pojawia się przy prędkościach większych niż 50 km/h. Czy ktoś z Was wie jaka może być tego przyczyna? Będę wdzięczny za podpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci że ja tez tak mam ale głownie po deszczach albo zimnej nocy (wilgoć). Wymienialem rok temu klocki a juz szumia choć wątpie że tak szybko sie zużyły juz po 12 tys. km. a nie jeżdże tak ostro.

Wydaje mi sie ze to zależy od marki albo jakości materiałów wykonanych klocków. Im droższe tym mniej szumia/ lub wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W sumie TRW to nie jest jakieś najtańsze chińskie g...o i powinny dawać radę. U mnie ten problem występuje niezależnie od warunków na zewnątrz. Pojeżdżę jeszcze jakieś 2 tys. km, podepczę trochę mocniej pedał hamulca, a jak nie pomoże to niestety trzeba będzie oddać Megi do jakiegoś magika.

 

Dodano: 27 lip 2015 - 16:40

I po problemie...wystarczyła przejażdżka po niezakorkowanej S3 nad Bałtyk. Trochę mocniejsze depnięcie na pedał gazu, kilkukrotne wciśnięcie pedału hamulca i klocki się dotarły. Trudno powiedzieć ile czasu trwało by to jeszcze w miejskich warunkach...Jak dobrze, że Polska ma dostęp do morza :-)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zobacz czy masz sprężynki przy zaciskach które "odciągają" ręczny. Ja nie miałem i to było problemem. Założyłem i problem zniknął. Nic nie trze i klocki nie przyklejają się do tarcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!