Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka wtrysku płynu chlodzącego a wyciek?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie podczas jazdy temperatura silnika poleciała do czerwonej kreski, zapaliła się kontrolka stop i wtrysku płynu chłodzącego (taki czerwony silniczek z napisem stop) przegrzanie, zauważyłam też wyciek płynu chłodniczego z prawej strony samochodu, wyciek jest dość duży co to może być - bo ja zielonego pojęcia nie mam? Pomocy

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;) -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapaliła się kontrolka stop i wtrysku płynu chłodzącego (taki czerwony silniczek z napisem stop)

Nie istnieje taka kontrolka. Ta o której piszesz to kontrolka oznaczająca uszkodzenie silnika/ wykrycie usterki.

wyciek płynu chłodniczego z prawej strony samochodu, wyciek jest dość duży co to może być

Prawdopodobnie poszła pompa wody, która znajduje się po prawej stronie, przy rozrządzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

A orientujesz się, ile kosztowałaby wymiana pompy wody wraz z robocizną u mechanika w megane I phII 2000r. silnik 1.4e RN bez gazu. Czy trzeba wymieniać jeszcze jakieś elementy razem z pompą wody?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam, że korek wlewu oleju jest czysty, olej też chyba ok. bo jest jasnobrązowy bez śladów wody, wszystko wraca do normy i działa prawidłowo, gdy w zbiorniczku wyrównawczym uzupełnię płyn chłodzący, wyciek płynu obserwowany jest na zewnątrz z prawej strony samochodu, podczas uzupełniania zbiorniczka widać jak płyn cieknie właśnie z prawej strony auta.

Może to być coś innego niż pompa wody (jakoś w kwietniu chyba miałam wymieniane sprzęgło i coś tam jeszcze przy skrzyni biegów bo coś przeciekało - tak stwierdził mechanik przy wymianie sprzęgła, może, coś zostało uszkodzone)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;) -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze być walnięty o-ring na metalowej rurce idącej wzdłuż bloku do termostatu.

Rurki nie widać jest za alternatorem.

płyn cieknie właśnie z prawej strony auta.

Takie stwierdzenie nie jest precyzyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze może wyrzucać płyn korkiem zbiorniczka wyrównawczego.

Po zagotowaniu silnika.

Pierwsze - termostat do sprawdzenia.

Przy okazji - trzeba sprawdzić, czy układ nie jest zapowietrzony / spróbować odpowietrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może inaczej, jak maska jest otwarta, widać pasek rozrządu(chyba) to płyn chłodzący leci trochę za tym paskiem rozrządu jak gdyby, jakoś tak w jego okolicach, może płyn leci z innego miejsca a tam po prostu ścieka, a może jest tam jakiś wąż lub o-ring który mógł pęknąć.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;) -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pompa wody do wymiany, czy to może być jakaś uszczelka pompy wody lub coś takiego? Czy przy uszkodzonej pompie płyn leciał by cały czas, czy tylko przy nagrzaniu samochodu?

Edytowane przez Magee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!