Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dwa zestawy do wyboru do 1.6 112 KM 16v


Damn

Rekomendowane odpowiedzi

Chwilowo musiałem się wstrzymać, bo mogłem mieć termin na gaz na ok. 28 lipca, a 2 sierpnia jadę za granicę, więc nie zrobiłbym 1000 km przed wyjazdem za granicę (za granicę łącznie ok. 2400 km w tę i z powrotem), by stawić się na kontrolę. Nie chciałem ryzykować zepsucia sobie wakacji.

 

Obecnie terminy są na początek września, więc na spokojnie zapiszę się w kolejkę (jak do lekarza) dopiero po powrocie z zagranicy. :) Aczkolwiek wszystko tu już koledzy opisali i nie będę odbiegał u siebie od tego, co piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

 

To chodzi o przegląd instalacji po montażu, w zakładzie który ją montuje.

Taki warunek konieczny gwarancji.

Aczkolwiek ja się dogadałem, że mogę zrobić po powrocie z wakacji lub przed wyjazdem.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76[/co

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ale jak zrobiłbym łącznie 300-500 km przed wyjazdem na wakacje, to to za mało chyba, a na wakacjach zrobię 2400, a bez przeglądu/regulacji może to się okazać bardzo słabe rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

 

Myślę, że te 500 km powinno wystarczyć, jak było po montażu dobrze wystrojone w trasie.

U mnie było strojone w trasie i nie ma co teraz regulować. Tam się nie ma co układać jak niektórzy twierdzą, że do 1000 km może coś być źle a później będzie dobrze. Dobrze ma być od początku.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

 

Proponuję Koledze zapoznać się z regulaminem forum, bo widać że ten punkt programu został pominięty podczas rejestracji.Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja. Nie jestem mechanikiem, nie znam się, zostawiam to zawodowcom i osobom, które się znają, stąd taką decyzję podjąłem, choć nie przeczę, że chyba jednak faktycznie te kilkaset km by starczyło... No trudno, zapłacę za benzynę 2x więcej na wakacjach, przeżyję to już. Jak dla mnie temat został wyczerpany, jeżeli będę miał jakieś problemy, będę się tu odzywał. :) Dziękuję raz jeszcze za informacje wszelkiej maści, dużo się można tu nauczyć! :)

Do tematu wrócę pewnie w połowie sierpnia, bądź gdy już będzie założona instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja zamontowałem w czerwcu przed urlopem zagranicznym zestaw STAG Qbox, Barracuda, Reduktor AC, butla 56 l (wchodzi ok 46l). Do dzisiaj zrobione ponad 2000 km, przegląd po 1500 km. Żadnych problemów, poprawek. Spalanie 9-10 l/100 km (na benzynie było 7.5-8 l/100 km).

Montaż w Interauto, K-ce.

Dziwna sprawa z emulatorem, którego nie zamontowałem, na trasie autostradowej (Tychy-Balanton) wskazówka poziomu paliwa ani drgnęła (miałem zatankowane do pełna). Teraz po 2000 km jest 3/4 zbiornika. Zobaczę co dalej...

Podsumowanie, wg mnie ten silnik bardzo dobrze znosi LPG ale dla spokoju lepiej montować w sprawdzonych warsztatach używając sprawdzonych części (np. stag)

 

Pzdr

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat

Mam do wyboru 2 opcje:

1. Stag Qbox plus, wtryskiwacze i reduktor AC, całość za 2700 zł

2. BRC Sequent 24 (ewentualnie Sequent 32 w tej samej cenie), wtryskiwacze i reduktor BRC za 2850 zł, do tego warsztat namawia mnie na lubryfikację za 200 zł

 

Warunkiem koniecznym jest możliwość realizacji gwarancji w całym kraju, stąd pod uwagę biorę Staga i BRC, zestawy raczej nie będą mogły być skonfigurowane z innymi wtryskiwaczami czy reduktorem, bo ogranicza mi to gwarancje tylko do warsztatu, który montuje instalację. Skłaniam się ku Stagowi, ale nie wiem jaką opinię mają ich wtryskiwacze i reduktory. Większość poleca łączenie Staga z jakimiś bardziej renomowanymi komponentami.

 

Drugie pytanie, czy do silnika 1.6 16V we Fluence jest potrzeba i sens zakładania lubfyfikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy zakładają lepsze komponenty z nadzieją, że samochodzik będzie wieki na nich śmigał :)

A lubra może być, wiem wiem czytam to wszystko co ktoś napisał. Nie opłaca się, po co zakładać i itp. Ale to zawsze troszkę pomaga i moim zdaniem warto zamontować.

Przegięcie to samochód z viallem z rocznika 1999 :P A i taki widziałem w galeri energy gaz, sam zobacz Forester 1999 + Vialle

http://www.egp.pl/galeria/Subaru%20Forester%202.0T%201999r%20-%20instalacja%20gazowa%20Vialle%20Wtrysk%20Ciek%C5%82y/3.jpg

http://www.egp.pl/galeria/Subaru%20Forester%202.0T%201999r%20-%20instalacja%20gazowa%20Vialle%20Wtrysk%20Ciek%C5%82y/5.jpg

http://www.egp.pl/galeria/Subaru%20Forester%202.0T%201999r%20-%20instalacja%20gazowa%20Vialle%20Wtrysk%20Ciek%C5%82y/7.jpg

http://www.egp.pl/galeria/Subaru%20Forester%202.0T%201999r%20-%20instalacja%20gazowa%20Vialle%20Wtrysk%20Ciek%C5%82y/13.jpg

To jest dopiero przegięcie, bo ten samochód kosztował mniej niż instalacja ale kto bogatemu zabroni ?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety lubra nie ma prawa działać, bo ma smarować zawory wydechowe, a nim tam dotrze ulega spaleniu. W czym więc jest pomocna wg. Ciebie i w jakim mechanizmie?

Cena liquidSi nie zabija, a odpada wiele problemów. Dziś wrzuciłbym do swojego auta właśnie ją. Tyle, że nie w EGP bo mam o nich negatywne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie że Qbox Plus jest nie potrzebny wystarczy Qbox Basic. Biorąc pod uwagę że do Basica trzeba dodatkowo zamontować emulator wskaźnika paliwa (mi krzyknęli 150zł) a w plusie jest wbudowany, dodatkowo jest połączenie z CAN/OBD, ładniejszy przełącznik Gaz/Benzyna (nie wygląda archaicznie jak w instalacjach montowanych 10 lat temu). I przede wszystkim większe prawdopodobieństwo dostrojonej instalacji dzięki ISA, bo większość instalatorów robi zgrubne mapy na zimnym silniku uważając że najważniejszy jest montaż i jak samochód przełączył się na gaz i chodzi przez 5 minut to jest ok.

Uważam że najlepszym wyborem jest Qbox Plus. Oczywiście można polemizować o opłacalności 100-200zł więcej, można to porównać to różnicy między wtryskami Valteka i Hanny. Jak ktoś chce tanio to Basic i Valtek, a jak ktoś chce dobrze to Plus i Hanna.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!