Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Scenic II Lifting


Mikkonen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich. Szukam swojego wymarzonego Scenica od dwóch tygodni, jednak znalazłem chyba wreszcie takiego jakiego zawsze chciałem mieć. Ma klimatronik, dach panoramiczny, oraz (podobno) bardzo niski przebieg. Jutro chcę po niego jechać z pieniążkami. Bardzo proszę forumowiczów o opinie na temat tego egzemplarza. Jest podany również numer VIN: VF1JM5E0636761859. Czy opłaca się go sprawdzać np. w AutoDna ? Według sprzedawcy auto jeździ jak nowe, środek wyjątkowo zadbany, sprzedawca przyznał się tylko do powtórnie malowanego przedniego zderzaka i wymienionej bocznej szyby (podobno na oryginalną Renault). Z góry bardzo wszystkim dziękuję za pomoc.

http://otomoto.pl/oferta/renault-scenic-88tys-km-pelny-serwis-klimatronik-panorama-idealny-ID6y6Mhw.html

 

 

Obejrzę również drugiego Scenica, tym razem w benzynie, z oryginalnymi szybami, w wersji przed FL z 2006 roku. Bardzo proszę o uwagi odnośnie również tego egzemplarza:

http://allegro.pl/scenic-1-6b-skory-klimatron-felga-130tys-oplacony-i5426758390.html

Edytowane przez Mikkonen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dokładniej obejrzeć przód. Wydaje mi się że coś tam mogło być. Boczna szyba wymieniona??? jakiś powód musiał być. Jeśli masz możliwość to "przeleć" go miernikiem lakieru. Zwróć uwagę czy błotniki, maska były demontowane, czy na pasie przednim są naklejki? Sprawdź czy rok szyby czołowej zgadza się z resztą szyb. Oglądnij czy poduszka nie była odkręca/czy schowek pasażera nie był odkręcany itp. Sprawdź książkę serwisową czy zawiera wszystkie wpisy i czy przypadkiem nie jest "chińska" :rolleyes: . Przed zakupem proponuje jechać na stację diagnostyczną i dobre obejrzeć go sobie od spodu.

 

Ten drugi. Po pierwsze rok prod. 2005 a nie 2006, przebieg prawdopodobnie cofnięty czarna skórzana kierownica wytarta ,kapsel na gałce zmiany biegów również całkiem wytarty. (u mnie przy 190tys km kierownica i gałka zmiany biegów (w identycznej wersji) wygląda znacznie lepiej) Ponadto wgnieciony prawy próg. tablice są zamazane dlaczego??? skoro auto jest "perfect" Na dole aukcji widnieje zapis "Niniejsze ogłoszenie jest wyłącznie informacją handlową i nie stanowi oferty w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego.Sprzedający nie odpowiada za ewentualne

błędy lub nieaktualność ogłoszenia. Informacje umieszczone w ogłoszeniu, służą jedynie celom informacyjnym. Nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu

Cywilnego oraz opisu towaru ani zapewnienia w rozumieniu art. 4 Ustawy z dnia 27 lipca 2002 roku o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej." co tłumacząc na nasz oznacza jeśli auto było składane z dwóch lub ma pół miliona km może mi naskoczyć. Proponowałbym poszukać auta od osoby prywatnej, przynajmniej wiesz co było wymieniane, kto nim jeździł itp. Handlarz nawet największego złoma będzie zachwalał :blink:

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za spostrzeżenia, zauważyłem też że ten szary nie ma żadnej naklejki na pasie przednim pod maską co chyba nie najlepiej o nim świadczy. Z drugiej strony, czy benzyna 2005/6 w dodatku bez instalacji gazowej może mieć nalatane grubo ponad 200k ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak naklejki oznacza że pas przedni to nowy element co może świadzczyć o kolizji/wypadku.Oj kolego ździwiłbyś się ile benzyna może mieć nalatane ;) Nie stwierdzam że na 100% ma cofnięty licznik,ale radzę wzmorzyc czujność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, czy benzyna 2005/6 w dodatku bez instalacji gazowej może mieć nalatane grubo ponad 200k ?

 

Jeżeli moja turbobenzyna z 2007 bez LPG ma prawdziwego przebiegu 180000 km. to sam sobie odpowiedz. Wszystko jest możliwe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!