Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup (nie)kontrolowany - 5D, 2004, 1,6 16V


MrJ

Rekomendowane odpowiedzi

Chmm, ładnie potaniały te części :mellow: W tym roku kupowałem zestaw rozrządu SKFa bez KZFR za 480 zł. Tak czy inaczej rozrząd z osprzętem z robocizną koło 1000 zł się zakręci. A 1500 zł w ASO też nie powinno dziwić.

Edytowane przez pawlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, jaka dyskusja :D Sam się powinienem odnieść jako autor tematu, ale... nie widziałem faktur :P Po prostu nie zdążyłem, byłem przelotem w w/w znajomego i zdążyłem tylko się przejechać i pomacać blachy miernikiem ;) I nie, śladów choćby puknięć nie ma ;)

 

Co do tych szyb i ikonek, to się dowiedziałem czemu nie było zrobione - autem pomyka Żona. Nie żebym był szowinistą, ale utrzymywałem / utrzymuję trzy babskie auta w rodzinie, to za dobrze wiem co znaczy "dbanie" o samochód w kobiecym wydaniu :D

 

Natomiast ogólnie jest tak jak pisałem na początku - z jednej strony to (poza wspomnianymi pierdołami) sztuka pewna, zadbana, z udokumentowaną historią. Do tego auto naprawdę zaskoczyło mnie komfortem prowadzenia, dynamiką, taką "francuską miękkością". Tyle tylko, że to 4,2m (niemal tyle samo co Astra G w kombiaku) dupy i to co gorsza w 5 drzwiach. Dopiero jak siadłem zaraz po sobie w Megi 3 i 5 drzwiowej (tak mi się udało dwie sztuki obok siebie znaleźć) przypomniałem sobie, dlaczego tak bardzo nie znoszę wersji "rodzinnych" :P

Już pal licho ta paskudną tapicerkę, koła do wymiany (opony i tak są drugiej młodości więc wpadłyby jakieś 16 na alu), duperele estetyczne. Ale drzwi kierowcy wielkości jak w jakimś seicento i absolutny brak widoczności w całej tylnej połówce (gigantyczny słupek B na wysokości twarzy, tylna imitacja szyby :P ) nie nastrajają mnie pozytywnie. Zwłaszcza jak się 90% przebiegów robi w centrum Śląska... Jakby to było Clio 3D to nawet nie zakładałbym tematu. No ale jest jak jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!