Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przeguby problem!


lisek00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

 

Zakładam nowy temat ponieważ mam problem z moim scenicem I FL 2001r 1.6 16v mianowicie podczas ruszania strzela mi coś przy kole (sporadycznie) i nie jestem pewny czy to jest przegub czy coś innego bo słyszałem, że może być to również poduszka skrzyni biegów i teraz zwracam się do was z pytaniem czy miał już ktoś podobny problem? Jeżeli to przeguby to z jakiej firmy polecacie przeguby, bo nie chce kupić taniej chińszczyzny która mi się rozleci po przejechaniu 500 km tylko chce kupić coś porządnego.

 

Proszę o pomoc!

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego może to być łożysko macphersona, jak jest zatarte to tak właśnie strzela i skrzypi przy ruszaniu, hamowaniu. Przegub to raczej będzie słychać podczas skręcania. A i nie wiem w razie czego czy da się wymienić sam przegub, kolega w megane I z 2000 tej po lifcie musiał wymieniać całą półoś ponieważ przegub nie był rozbieralny

Edytowane przez kowalikd
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie jest to łożysko macphersona ponieważ nie dawno byłem na przeglądzie i diagnosta powiedział mi że zawieszenie jest w bardzo dobrej kondycji. A zapomniałem dodać, że przy skręcie kołami (czasem) coś tam strzela trochę zaniepokoiłeś mnie mówiąc mi że przegub jest nie rozbieralny :/ A orientujesz się ile kosztuje cała taka pół oś? i jak to można sprawdzić czy na pewno to jest to? i jaki koszt jest jest całej półosi?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, przegub w megane I jest nierozbieralny, trzeba wymieniać całą półoś. Z drugiej strony mówią że przeguby to mocna strona Renault. Nie wiem czy dobrze myślę, ale sprawdziłbym też może łożyska kół. Lisek00, a potrafisz dokładniej określić skąd dobiega to stukanie? Może to też być przegub wewnętrzny, ten w skrzynki biegów.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego koszt półosi w zależności od strony około 350 zł. Ja bym tam diagnoście nie wierzył zbytnio i sprawdził najpierw łożysko macphersona i ewentualnie łożyska kół. Macphersona też będzie strzelać przy skręcie, mechanik raczej szybko zdiagnozuje czy to owe łożysko po wyjęciu kolumny. Ktoś mi kiedyś mówił, że można samemu sprawdzić przez kręcenie tą nakrętką w prawo w lewo ( ta od góry która spina Macphersona w komorze silnika), ale dokładnie nie wiem jak.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożyska mcpersona diagnozuje się bardzo łatwo, jeden płynnie kręci kierownicą w skraje położenia drugi obserwuje sprężynę przy kole, jeśli łożysko będzie nie dobre będzie widać "skoki" sprężyny, jak dobre to wszystko pracuje płynnie, bez skoków i trzasków, dla pewności można powtarzać bo nie zawsze usterka daje objawy przez cały czas

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za porady sprawdzę te łożysko mcpersona i dam wam znać.

 

Chciałem dzisiaj nagrać ten trzask który dobiega gdzieś z lewej strony przy kole ale jak na złość nic nie trzaskało postaram się to w najbliższym czasie nagrać to i wrzucić na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobię zdjęcie tej przy rozrządzie natomiast ta dolna (tzw. kość) to jest naderwana i muszę ją wymienić i teraz pytanko czy wymieniać 3 na raz czy mogę wymienić tylko tą jedną?

Edytowane przez pawelosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!