Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co to jest... (na tylnej szybie)?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś mi powie, co to jest i do czego służy? Ten element znajduje się w górnej części tylnej szyby, mniej więcej na środku patrząc po szerokości szyby (na zdjęciu klapa bagażnika jest otwarta). W plastikowej osłonie jest wyżłobienie na przewód, akurat na zdjęciu tego nie widać, ale przewodu żadnego nie ma.

Czy ktoś wie, co to jest?

 

thumb_hosting_zdjec_1436889390__img_20150713_194915_1024x614.jpg

Edytowane przez Ursus_81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę bo nie mam takiego modelu. Wygląda na złącze anteny FM. Już ktoś o tym pisał że chce przełączyć radio na tą antenę bo lepiej mu odbiera. Poszukaj- to chyba było o fluence.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź.

Jeżeli jest to złącze anteny, to póki co grzebać nie będę, bo nie mam powodu aby narzekać na fabryczne radio. Dopytam jednak z ciekawości, bo nie znalazłem tak szczegółowych informacji - czy aby podłączyć się pod tą antenę, wystarczy dobrać się do anteny na dachu i przełączyć się (mam wersję kombi, antena-bat jest blisko tylnej klapy)? Czy może trzeba pociągnąć osobny kabel lub kombinować z przerobieniem wtyczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego chciałbym się dowiedzieć :D . Jednak tak jak napisałem, nie mam zamiaru tego robić, bo nie mam uwag do pracy radia, natomiast jak już poruszyłem temat, to chciałbym wiedzieć, do czego to służy i "z czym się to je"?

Nie wiem, czy Renault montuje to seryjnie jako alternatywę dla różnych wersji wyposażenia, tj. raz podłączają antenę standardową typu bat, a raz tą drugą jako inną opcję wyposażenia lub na inny rynek? Czy może ta druga opcja to możliwość poprawy sprawności odbioru radia, jakieś "rozszerzenie" funkcjonalności...?

Nie ukrywam, że w tym momencie to czysta ciekawość z mojej strony - mam samochód, to chcę o nim wiedzieć wszystko, ot i tyle. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

a szyba w klapie bądź całą klapa czasem nie była wymieniana?

Do tego wlutowanego w szybę wystającego elementu ze zdjęcia jest podłączony wzmacniacz anteny. Powinien on być wpięty w tylną klapę od wewnętrznej strony po plastikiem.

Link do strony na aukcji jak to wygląda.

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-anteny-renault-megane-iii-282300003r-i5088481131.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja megana nie ma nawigacji a takie ustrojstwo przyczepione do klapy jest. Wychodzący żółty przewód idzie do anteny zamocowanej w dachu. Drugi przewód z anteny idzie do radia.

W szybie tylnej powinieneś mieć dodatkowe paski ( identyczne jak te do podgrzewania szyby) . Dziwne że samochód masz ze 100% pewną i bezwypadkową przeszłością a widać że nie kompletny. Ja mogę sprawdzić po numerze VIN mojego samochodu czy jest ten dodatek zanotowany i jak on się fachowo nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!