Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzis jechalem moja megi III1.9 DCI 130KM nagle wyskoczyl mi komunikat STOP MOZLIWA AWARIA SILNIKA. Patrze a tu temperatura siega max... nie wiedzialem co robic, zatrzymalem auto po chili zaczalem jazde i wlaczylem nawiew cieplego powietrza aby podchlodzic silnik..jednak takowego nie bylo, lecialo tylko zimne po powrocie do domu i ptwarciu maski zaobserwowalem ze wogole nie mam plynu chlodniczego, tato mowil ze jak ostatnio jechal to w pewnym momencie cos strzelilo, zasmierdzialo jakos i wlaczyla sie dmuchawa..co sugerujecie prosze o odp. POZDRAWIAM :)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - logika wypowiedzi

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ptwarciu maski zaobserwowalem ze wogole nie mam plynu chlodniczego
Szukaj którędy wyleciał. Wlej wodę demineralizowaną i patrz, skąd się leje.

Dziwne, że po takim strzale i smrodzie nikt do auta nie zaglądnął. Ciekawe czy coś przytarłeś w silniku czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co chciałeś zauważyć w uszkodzonym układzie chłodzenia? Wyrwane pół silnika?

Może spadła opaska z węża, może wąż, może wąż pękł, może zbiorniczek... tego się nie da tak na szybko zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to mialem sprawdzone i nic nie zaobserwowalem, nawet wpuszczalem telefon z kamerka i lampa w szpe aby sprawdzic opaske na wezu przy chlodnicy i tez nic.. martwie sie o pompe wody ostatnio byla wymieniana moze uszczelka na niej jest zle zalozona itp

 

Dodano: 29 lip 2015 - 17:14

Pada podejrzenie na termostat jednak gdzie on sie znajduje w 1.9dci 130km KM???

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze a tu temperatura siega max... nie wiedzialem co robic, zatrzymalem auto po chili zaczalem jazde

Bez urazy, ale to typowy przykład zachowania się przysłowiowej blondynki. Logika nakazuje w takiej sytuacji po zatrzymaniu się (bardzo dobrze)zamiast po chwili zaczynać dalszą jazdę, naychmiast zajrzeć pod maskę czy nie widać wycieków (ale wtedy jest już z reguły za późno, bo zostały na drodze, a pod maską zdążyło już wszystko wyschnąć) i sprawdzić przede wszystkim czy jest płyn w zbiorniku wyrównaczym i układzie chłodzenia, to może się wiązać z koniecznością odczekania, aż silnik trochę przestygnie, żeby bezpiecznie odkręcić korek na chłodnicy lub zbiorniku wyrównawczym.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego...widac ze jestes czlowiekiem malej wiary, nie, nie wpadlem na to aby sprawdzic czy plyn nie wyciekl..nie mialem.jak sie zatrzymac na dluzej bo bylem na dosc skomplikowanej drodze...a plyn dla Twojej wiadomosci sprawdzalem.za pierwszym razem i byl,a skoro tak to nie zwracalem uwagi aby cos z nim bylo nie tak...dzieki za pomoc tym co mi dobrze doradzili, widac kolega gimak pewnie nazwa od gimbusa nie wie do czego sluzy forum...ma doradzac a nie pisac takie teksty..pozdrawiam tych co o tym wiedza..nie mam jeszcze duzej wiedzy bo dopiero na mechanika sie ucze ale juz wiem gdzie raczej pomocy i porady nie szukac...pozdr

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac kolega gimak pewnie nazwa od gimbusa nie wie do czego sluzy forum..

Nie, nazwa nie od gimbusa pochodzi, a forum do czego służy doskonale wiem, ale rozbraja mnie taka niefrasobliwość, tym bardziej (teraz się dowiedziałem) kandydata na mechanika. Podsumowując, jak się nie myśli logicznie i nie kieruje zdrowym rozsądkiem, to się później płaci frycowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!