Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Proszę o wskazówki przed zakupem


undef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Noszę się z zamiarem kupna Meganki w kombi, rocznik 2008-2010, nie jestem zdecydowany czy diesel czy benzyna, chciałbym prosić was jako doświadczonych użytkowników o kilka rad:

- wskazać wersje silników i benzyny i disela te najbardziej niezawodne i w miare oszczędne

- najczęstsze usterki ogólnie w megankach III

- czy w zakresie 20-25 tys zł można znaleźć coś wartościowego, czy lepiej odpuścić

- wersja silnika 1,5 dci 85 km nie jest za słaba do tego auta? (co sądzicie o tej pozycji allegro)

- czy auta z 2008 są dużo bardziej awaryjne niż w następnych latach?

Dzięki za pomoc!

Edytowane przez undef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wszystkie silniki oferowane w MIII są niezawodne.

- nie słyszałem o jakiś nagminnych powtarzających się usterkach (część osób narzeka na strzały w słupku B bodajże)

- wątpię ta kwota może być za mała

- moim zdaniem będzie trochę za słaba ale do spokojnej jazdy może wystarczyć - nie ma dwumasy i spalanie też może być bardzo niskie

- raczej nie ale auto z 2008 może być już mocno zjeżdżone

 

a tak w ogóle to wszystko jest na forum;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu świeżak jestem, ale że szukam podobnego to trochę powiedzmy teoretycznie poczytałem, stąd jednak zabiorę głos (z zastrzeżeniem, że to tylko info tu z forum, a nie z praktyki ode mnie) - silnik 1.5 dci 85-90 KM jest ze skrzynią 5 biegową. 6 biegów masz w 105-110 KM. Modele znacznie rzadsze, z tego co szukam, ale ze względu na skrzynkę jedynie słuszne. No chyba, że auto głównie do miasta lub trasy gdzie po prostu fizycznie nie idzie cisnąć więcej niż 100-110 kmh. Potem, tak twierdzą koledzy co bardziej obyci, obroty robią się niepotrzebnie wysokie, rośnie spalanie, hałas... Ja już zdecydowałem, że szukam tylko i wyłącznie wersji 110 KM. Niestety wybór w 1.9 130 KM jest mocno ograniczony, no i oczywiście cenowo też odstają, jak można się domyślić.

 

Z usterek to jednak czyta się o nadal problematycznych panewkach chyba? Nie chcę robić alarmu, ale skoro są nawet zestawy do prewencyjnej wymiany to ... No, ja się przynajmniej tego nieco obawiam :/ I niestety sporo też naczytałem się o skrzypieniu / piszczeniu plastików w kabinie. Po prostu spasowanie tych elementów (ew. niska sztywność nadwozia) to chyba niestety popularny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MIII chyba wszystkie silniki są godne polecenia.

Silniki są dopracowane i mechanicy dość dobrze je znają (poza 1,2 TCE i 1,4 TCE).

Jeśli nie będziesz często ganiał po trasach, a auto będzie głównie do jazdy wokół miasta, to 1,5 dCi 85/90 KM będzie wystarczające.

Auto z tym silnikiem pali naprawdę śmieszne ilości paliwa, na trasie realne jest spalanie ok. 4l/100km.

Godny rozważenia jest też 1,6 16V, bo silnik ma prostą konstrukcję i dobrze się gazuje.

Ciekawy jest też wolnossący 2,0 16V, ale występował tylko ze skrzynią CVT i niestety nie nadaje się do LPG.

Samochód z ogłoszenia to tzw. biedawersja, ale jak masz blisko, to warto się udać na oględziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!