Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymontowanie całego pióra wycieraczki tył


Rekomendowane odpowiedzi

witam, chcę w moim Scenicu wymontować pióro wycieraczki w tylnej otwieranej szybie na klapie , wymontowanie jest z lekka proste , ale czym zastąpić dziurę w szybie ? może jakaś zaślepka ? robił ktoś cos już w takim temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim starszym sceniolu demontowałem tylną wycieraczkę i całą przekładnię, (stała szyba) by ją rozebrać i naprawić.

Na czas naprawy, która trwała około 2-3 godzin niczym otworu nie zatykałem. Po remoncie (manual w downloadzie) przekładnia i wycieraczka wróciły na swoje miejsce.

A skoro musisz to prowizorycznie zatkać na dłuższy czas, to dopasuj jakiś korek plastikowy o mniejszej średnicy jak dziura w szybie, ewentualnie na wymiar możesz go pogrubić szkotem albo taśmą teflonową, taką jak do uszczelnień w złączkach instalacji wodnej.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgen chcę na stałe ją wyciągnąć bo na tylnej szybie daje swoją reklame , a wycieraczka tył i tak nie działa i nawet nie dochodze dlaczego , szyba jest otwierana więc odkręce to całkiem i zostanie mi dziura , a wycieraczkę mam teraz w pionie heh , od początku nie działa nie wiem czemu ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szukaj plastikowego korka najlepiej czarnego w sklepach z częściami samochodowymi. Takiego grzybka jak do tapicerki. Osadź na silikonie albo innym kleju, a takie zapewne masz w pracy z tego co kojarzę.

Możesz też przeglądnąć ofertę katalogową firmy ROMIX, która takimi plastikami się zajmuje i szukać już czegoś po numerach katalogowych.

Nawet nie jest ważne do jakiego auta i jakiego zastosowania to ma być. Ważna wypukłość grzybka, jego wielkość i kołnierz oraz średnica trzpienia.

Tu masz namiary na firmę, a tam już katalog znajdziesz.

http://romix.pl/

 

Dodano: 18 sie 2015 - 22:11

Wydaje mi się że coś takiego jak w załązcniku powinno być odpowiednie, tylko wymiary sprawdzić i dopasować.

wpisz Zaślepka ale nie wybieraj nic ponadto ani marki auta ani przeznaczenia. zobaczysz ponad 50 typów.

post-2372-0-76512600-1439928654_thumb.png

 

Ewentualnie jeszcze takie o uniwersalnej średnicy od 16 do 23 nr kat. Romix 10141

albo 15mm nr kat. Romix 10140 , 25-32mm nr kat. Romix 10142

Za kilka złotych coś dobierzesz co z zewnątrz nie będzie głupio wyglądać, a na uszczelniaczu dziurę w szybie zatka definitywnie.

 

Można też zostawić oryginalne osadzenie wycieraczki, a po zdemontowaniu jej trzpienia tylko otwór zatkać odpowiednim kołkiem.

Będzie to jednak niepotrzebnie z szyby wystawało.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgen u siebie coś mam ale obawiam się ze może być za małe , plastików całe kartony u nas tylko trza wszystko wysypać i sprawdzić , też o takim czyms myslałem co podałeś , na silikon to wkleje i bedzie dobrze, jutro maja przyjechać reklame odmierzać i po tej operacji zabieram się za demontaż tego pióra ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tą wycieraczkę w dobrym stanie (to co się przykręca do szyby razem z ramieniem) i chciałbys sprzedać to daj znać na PW, może się dogadamy :)

 

Nasza wycieraczka komuś się spodobała i próbował ją demontować bez naszej wiedzy. Niestety zostało połamane ramię i jeździmy z wystającem z szyby gwintem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!