Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

silnik


LISTONOSZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dzwonie nie z mojej winy kupiłem Renault Megane 1.6 16v b+g. Taka sama jak miałem przed dzwonem.Po kupnie wymieniłem od razu świece na dedykowane do tego silnika. Filtry paliwa powietrza oleju jak i olej. Wymienione oringi przepustnicy jak i czyszczenie jej i kolektora dolotowego wraz z uszczelnieniem go. Czyszczony był krokowy. LPG instalacja DIEGO G3 wymienione wężyki na nowe, filtry, nowa listwa wtryskowa. Auto było podłączone pod interfejs diagnostyczny i nie ma błędów (nie pokazał). A teraz mój problem. Po odpaleniu a pali od strzału jak jest zimny za każdym razem po ok 10 sekundach zaczyna bujać silnikiem, jak mu przy gazuje i złapie temperaturę to się uspokaja i jest ok. Nieraz jak jadę i pusczę gaz to obrotu spadają mu i potrafi zgasnąć.

A druga sprawa to gaz. A mianowicie do 3 tyś obrotów to muł bagienny, toczy się bo toczy, gaz w podłodze. Powyżej tych obrotów jest ok, normalnie się zbiera. Na pb jest ok ciągnie od samego dołu. W tamtym silniku na lpg było dobrze. Ma ktoś jakiś pomysł. Co do tych objawów na LPG i PB.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do falowania obrotów, to sprawdź jeszcze, czy nie ma nieszczelności przy czujniku ciśnienia powietrza dolotowego.

Masz starszą wersję przepustnicy z silniczkiem krokowym, możliwe że kończy się jego żywot.

Co do instalacji, to ewidentnie domaga się strojenia podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczeże że od nowości nic tam nie było wymieniane. Jestem jej 2 właścicielem od niecałego miesiąca.Jutro w dzień zerknę na ten czujnik.Jak i krokowy.A z lpg też podjade niech podłączą pod kompa.

 

Dodano: 21 sie 2015 - 14:21

Witam byłem dzisiaj autem na podpięciu pod komputer i wyszedł błąd nastawnika biegu jałowego (zwarcie do masy cztery cyfry 3406 czyba) Tylko ten błąd.Więc krokowy do wymiany.

 

Dodano: 21 sie 2015 - 14:37

Mam jeszcze jedno pytanie związane z ABS chodzi mi o tył.A mianowicie mam błąd czujnika obrotów lewy i prawy tył(12 14).Posiadam bębny a 1 właściciel mówił ze coś tam było wymieniane.Czyżby nie było koronek zamontowanych w bębnach??

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było ABS w tylne koła w zadnym RENAULT.

Nie opowiadaj głupot.

Przy zablokowanych kołach w poślizg pierwsza wpada tylna oś.

Gdyby ABS był tylko na przednie koła, a na tylne nie, to takie auto by było nie do opanowania (tak jak jazda na trolejach).

Moja pierwsza Meganka była z 1996 roku roku i miała trójobwodowy ABS.

Trójobwodowy, ponieważ koła przednie były kontrolowane osobno, a koła tylne razem.

Jeśli przyczepność traciło koło przednie prawe, to w nim była zmniejszana siła hamowania.

W przypadku kiedy to np. koło tylne lewe traciło przyczepność, to była zmniejszana siła hamowania całej tylnej osi.

Mam jeszcze jedno pytanie związane z ABS chodzi mi o tył.A mianowicie mam błąd czujnika obrotów lewy i prawy tył(12 14).Posiadam bębny a 1 właściciel mówił ze coś tam było wymieniane.Czyżby nie było koronek zamontowanych w bębnach??

Skasuj błędy i sprawdź, czy ten błąd powraca.

Warto sprawdzić, czy czujniki i okablowanie jest sprawne.

Koronki na bębnach potrafią pękać i mogą się luźno obracać, co nie wyrzuca stałego błędu, ale ABS nie będzie poprawnie działał.

Ściągnij bębny i sprawdź, czy masz koronki, a jak tak, to w jakim są stanie.

http://megane.com.pl/topic/25541-jak-rozwiazany-jest-abs-na-tylnej-osi/page__view__findpost__p__201190

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki nie spierać. Na tyle mam czujniki ABS. Patrzyłem idą po jednym kablu do tylnego koła a w osłonie bębna jest wkręcony czujnik.

 

Po kropkach i przecinkach stosujemy spację!!! Poprawiono. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było ABS w tylne koła w zadnym RENAULT.

Bzdura i jeszcze raz bzdura. W każdym aucie, nie tylko w Renault, posiadającym ABS i inne układy kontroli trakcji, niezbędne są czujniki kontrolujące prędkość obrotową wszystkich kół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem u zaprzyjaźnionego kolegi co się zajmuje gazem. Było za małe ciśnienie. Po regulacji wszystko wróciło do normy (normalnie przyspiesza od dołu, nie gaśnie). Ale instalacja DINGO G3 to nieporozumienie. Co do krokowego to do wymiany. Ale zanim go wymienię to jeszcze raz podepnę pod komputer. Co myślicie o krokowym LCC 2138?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VDO to jest, ale trochę powinien wytrzymać.

Możesz jeszcze poszukać MAGNETI MARELLI.

Powinien być w podobnej cenie, ale jest ciut lepszy.

 

Dodano: 22 sie 2015 - 19:27

No to czemu u mnie nie ma w tylnych kół przewody do ABS?

Opcja pierwsza nie potrafisz ich znaleźć, opcja druga, ktoś usunął ABS z auta (to już bardzo naciągana teoria).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!