Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ile wytrzymuje sprzegło w Waszych samochodac


Tomel

Rekomendowane odpowiedzi

Mam propozycję żebyśmy zrobili krótkie zestawienie naszych oddczuć co do jakości sprzęgieł.

1. Sprzegło w mojej Megance 2003 1.6 16V ma 135 kkm i zaczyna sie odzywać przy ruszaniu w specyficzny odgłos bez szarpnięć.

A ile wytrzymały Wasze sprzęgła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje ma 91 tysięcy i słychac już pierwsze ozanki zuzycia, szczególnie przy ruszaniu pod górkę jak auto jest załadowne (normalne zjawisko). Na usprawiedliwienie dodam że operuje dużo skrzynia/sprzęgłem, 95% to miasto (więc i sprzegło sie zuzywa, sczególnie w warszawskich korkach gdy jedzie sie czesto na pólsprzegle :-/ ) a do tego jest czasem drastycznie traktowane; czasem z niego "strzelam" ;-) sowja drogą jakie sprzegło polecacie w ramach ewentualnej wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, moje ma 260tkm i powoli sie szykuje do wymiany.Na 6 biegu jak zaczynam gwaltownie dodawac gazu to czasami sie slizgnie przy 2000tys.obrotow.Z tym,ze moje kilometry to wiekszosc autostrady.Mysle,ze realnie powinno wytrzymac 100-150 tkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polemamy sprzęgła?

No wyboru za wielkego nie ma np. do mojej 1,6 16 v 107 KM to mam wynór Valeo oraz Valeo w opakowaniu LUK, no i oczywiście nieziemsko tanie MAPA, ale w serwisiach czasem nie chcą ich montować. Swoją droga w silnikach 1,6 16V ciekawa historia jest z sprzęgłem oficjalne sprzegło to model końcówka 22 i kosztuje ok 500 PLN ale ponoć pasuje model końcówka 20 za niecałe 350 PLN. Słyszeliście o czymś takim. Zaznaczam, ze oba sprzegła pochodza od Valeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Generalnie nie ma żadnej reguły - jeżeli ktoś nie nauczył się że noge ze sprzęgła sie zdejmuje i po mieście non stop jeździ na pół sprzęgle to długo ono nie wytrzyma - drugim skrajnym przypadkiem to auto w ciągłej trasie gdzie sprzęgło będzie jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje sprzęgło ma 137kkm i po odgłosach przy dynamicznym ruszaniu wymaga wymiany "za chwilę". Przy jeździe normalnej nic nie słychać ale przy sportowym ruszaniu sprzęgło krótko "wyje". Czas startowego ruszania jest dłuższy niż instrukcyjny ale przy wyższych biegach wyprzedzam rakietowo i nic zdrożnego nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Moje sprzęgło ma 137kkm i po odgłosach przy dynamicznym ruszaniu wymaga wymiany "za chwilę". Przy jeździe normalnej nic nie słychać ale przy sportowym ruszaniu sprzęgło krótko "wyje". Czas startowego ruszania jest dłuższy niż instrukcyjny ale przy wyższych biegach wyprzedzam rakietowo i nic zdrożnego nie słychać.

Masz takie same objawy jak ja w mojej Reni. Mi mechaniorzy mówili że mogę z czymś takim jeździć.

A Ty pytałes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!