Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ile wytrzymuje sprzegło w Waszych samochodac


Tomel

Rekomendowane odpowiedzi

moj Espace ma 145 tys i ze sprzegłem nie ma problemu.

 

a słyszłem ze generalnie mozna sprawdzic domowym sposobem, zapinajac 4 czy 5 bieg i wcisnąc hamulec, ruszyć i jak zgaśnie to jest ok, jak sie bedzie slizgać towiadomo coto znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

:-/ u mnie renault megane classic 1,6 16V 1999rok lift, 150tys km, i do roboty, chyba wina ze bylo 5 kierowcow auta a jeden z nik kobieta z wawy..... oznaki taki dzwiek charakterystyczny przy ruszaniu po prawej stronie i jak zaladowany to czus slizganie sprzegla,.... koszt okolo 600-700zl w gliwicach, koszt zwiekszony bo jak jest lpg to wiecej roboty, warto przy tym wymienic od razu wybierak skrzyni biegow bo wytrzymuje w tych autach okolo 200tys i cieknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma 170 000 i moje sprzegło jak zaczynam latać po miescie dynamicznie czyli z piskiem opon 1 i 2 to po kilku takich akcjach nie moge juz ruszyć delikatnie. Mianowicie moje sprzegło szrpie albo inaczej przerywa nie idzie ruszyć płunnie tak jak by było krzywe :mrgreen:)) Ale do poki do poty jade delikatnie jest okej nie szrpie przy ruszania <ok>))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,kupiłem niedawno megane kombi 1,9dci 2003r z przebiegiem 118 tys,i okazało się że jest do wymiany łożysko oporowe sprzęgła,objawy; jak się zagrzeje to zaczyna piszczeć raz mocniej raz ciszej,przy wciśniętym pedale sprzęgła przestaje,zastanawia mnie tylko jedno czy przy takim przebiegu[stosunkowo małym]może się już zużyć w ogóle coś w sprzęgle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie tylko jedno czy przy takim przebiegu[stosunkowo małym]może się już zużyć w ogóle coś w sprzęgle?
sprzęglo można zajechać i w 10tkm.Zalezy jak było auto użytkowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

mam swoją Megankę od kilku miesięcy i z tego co wiem poprzedni, pierwszy właściciel niw wymiwniał sprzęgła a ma już na liczniku 238 tyś. odkąd mam ten samochód sprzęgło chodzi dość ciężko ale poza tym nie ma żadnych innych objawów zużycia, zastanawiam się nawet czy go nie wymienić ale to trochę kosztuje więc pewnie jeszcze poczekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

U mnie wytrzymało 95kkm, poprzednia właścicielka je całkowicie spaliła, rozszczelnił się wysprzęglnik i wszystko było do wymiany. Co do szarpania przy ruszaniu, często jest to objaw zapowietrzonego układu hydraulcznego (lub starego płynu hamulcowego) - warto od tego zacząć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meganka - 194 kkm i nie wykazuje zmęczenia, a tak nawiasem mówiąc w żadnym z eksploatowanych pozostałych samochodów nie wymieniałem sprzęgła, a przebiegi miały od 114-185 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!