Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Krople wody pod deską rozdzielczą u pasażera


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zauważyłem ostatnio trochę płynu - chyba woda (nie było lepkie i nie miało zapachu) na górnej części wycieraczki w nogach pasażera.

Wyglądało to tak jakby skropliło się spod deski rozdzielczej. Pojawiło się raz przy długiej trasie tj. ~ 500 km, cały czas włączona klima i prędkość ~140 km/h

Czy powinienem się tym zacząć martwić?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leci kanał z powietrzem nad nogami pasażera, ale raczej z niego nic nie powinno kapać. Zdemontuj na wstępie schowek, będziesz miał wgląd w bebechy. Jakieś stróżki wody powinny choć minimalny ślad zostawić. Może ze schowka coś się polało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja borykałem się z tym problemem jakiś czas, też przy dłuzszej jeździe i tem ok 20 - 25 stopni to występowało ale nie zawsze, dowiedziałem się z formu, że to może być niedrożny kanał odpływowy na podszybiu czyścicli mi to w ASO, ale nic to nie dało bo następnego dnia znowu kapało, poszperałem na forum jeszcze raz i wyczytałem, że właściciele Megan II mają problem z nieszczelnością obudowy mechanizmu klimy pod deską rozdzielczą, zdjołem więc boczek przy nogach pasażera z przodu i zlokalizowałem wyciek, kapało podczas jazdy właśnie z tej obudowy, to było przy końcu lata i na jesieni podłozyłem tam ręczniki papierowe i tak popjeździło, nie było zbyt uciążliwe w miescie więc na zimę dałem sobie spokój bo wtedy zjawisko nie występowało, na wiosnę o dziwo nie niczego nie zauważyłem, a nadszedł czas nabicia klimy bo wydajność po stronie kierowcy drastycznie spadła, jeżdżę już po nabiciu klimy ze trzy miesiące, a wiadomo jakie były upały tego lata, jak uklad musiał się napracować i zjawisko ustapiło więc może przyczyny szukałbym w za niskim poziomie czynika chłodzącego, po prostu może parownik zbytnio się ochładza i robi się na nim szron, który topnieje i kapie przez obudowę woda,

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!