Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wycena naprawy


ania90

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie naprawy za 390zł, czy jest to kwota adekwatna do wymiany 4 świec na NGK oraz wymiany czujnika położenia wału razem z robocizną i wykasowaniem błędów z komputera? Proszę o odpowiedź, jest to mój pierwszy samochód i kwota wydaje się trochę wysoka. Jeśli tak to ile mniej więcej powinna wynosić?

Edytowane przez ania90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to rzeczywiście Megane 1 generacji to cena wydaje się wysoka. Dla przykładu:

- czujnik położenia wału, cena około 60 zł - sam swobodnie wymienisz, wystarczy klucz z tego co pamiętam 10 (jeśli jesteś kobietą, przydałby się kolega mający pojęcie o motoryzacji, nie powinien mieć problemów z zlokalizowaniem czujnika, jest na łączeniu silnika z skrzynią biegów).

- świece zapłonowe NGK, cena około 17 zł za sztukę w zależności od sklepu. Jeśli nie masz klucza do świec, wówczas można podjechać do najbliższego dowolnego mechanika Pana Mietka, powinien wymienić za 10-20 zł max.

- jeśli paliła się kontrolka przez niesprawny czujnik położenia wału (były problemy z rozruchem), po zamontowaniu nowego czujnika powinna zgasnąć.

Jak widać z częściami powinnaś się zamknąć do 130 zł, natomiast za robociznę max 100 zł, czyli 230 zł za całość. Jeśli potrzebna jest diagnostyka komputerowa, koszt to przeważnie 50 - 60 zł. Ta cena 390 zł to z ASO?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę teraz z tym coś zrobić czy po zapłaceniu nie ma szans? Czy mechanik ma obowiązek napisania na paragonie jakie części wymienił lub dać osobne paragony na te części? Cena nie jest z ASO.

Edytowane przez ania90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo cię policzył. Co do czujnik położenia wału to różnie bywa. Ostatnio chciałem go wymienić u kolegi w aucie i 6 różnych kluczy nie pomogło. A przecinaka aby go ruszyć nie miałem. Poddałem sie po 30 min. Znam jednego co za wymianę rozrządu bierze bez materiału 120 zł, drugi 500 zł.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania90, rada na przyszłość, przed naprawą niech mechanik poda orientacyjny koszt. Możesz wtedy porównać z wyceną w innym warsztacie i nie będziesz naciągana na zawyżone rachunki.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!