Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane II


Malibu83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Postanowiłem zakupić używany samochód i mój wybór padł na Megane II (tak powyżej rocznika 2005, do 180 000 przebiegu może być hatchback albo sedan, ale nie kombi). Szczerze nie wiem dlaczego akurat to auto, ale raz się nim przejechałem i mi się po prostu spodobał, a co ważniejsze nie ma problemu z przerobieniem na gaz, co zamierzam uczynić. Poza tym nie jest to może szczyt niezawodności natomiast wiadomo co się w nim może zepsuć.

No i tu niestety pojawił się problem, bo nie mogę znaleźć odpowiedniego samochodu do kupna. Nie znam się na tyle, żeby samemu w ciemno kupić po krótkim przeglądzie. Większość ogłoszeń to samochody sprowadzane z Niemiec z wątpliwą wiarygodnością (czy nikogo nie zastanawia, że te same samochody w niemczech są droższe niż u nas? Skąd one się biorą, skoro handlarze muszą zarobić?). Znalezienie modelu z tego rocznika od pierwszego właściciela w polsce graniczy z cudem. Pytałem kolegi, który sprowadza z Francji samochody, ale tam jest chwilowy zastój, bo pozbywają się diesli na gwałt. Jedyne jeszcze w miarę pewne źródło to samochód używany w autoryzowanym serwisie (np. zostawiony w rozliczeniu), ale tu też nie ma dużego wyboru (czasami dają za to gwarancje).

Może ktoś z forumowiczów, chce coś sprzedać albo zna jakieś sensowne źródło używek. Nie jestem skąpcem (16 tysięcy mogę wyłożyć spokojnie, a za dobry egzemplarz i więcej), a zależy mi, żeby auto jeszcze pojeździło przynajmniej ze 4 lata.

Co myślicie na temat fachowców, którzy za parę stówek robią konkretne oględziny przed zakupem? Warto?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz znaleźć nic krajowego? Po wklepaniu kryteriów w aplikację otomoto (Megane II PH.2, hatchback/sedan, benzyną, pochodzenie: Polska) mamy ok. 10 całkiem sensownie wyglądających wyników z całej Polski - Wrocław, Rzeszów, Łódź, Warszawa. Oprócz R26 z Pabianic wszystkie mieszczą się w Twoim budżecie.

 

Jeśli chodzi o wynajęcie fachowca to sam przed zakupem mojej meganki skorzystałem z motoraportera i bardzo sobie to chwalę. Raport mogę udostępnić, jeśli chcesz zobaczyć, jak to wygląda w praktyce.

Edytowane przez Dawciu-o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nikogo nie zastanawia, że te same samochody w niemczech są droższe niż u nas? Skąd one się biorą, skoro handlarze muszą zarobić?

Ze złomowisk ubezpieczyciela biorą handlarze, a potem funkiel nóffka nie śmigana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemyślę sprzedaż swojej, tylko na pewno nie za 11 czy 12, rok temu robione kompletne hamulce (tarcze,klocki) bosch, przód tył, rozrządz + kzfr ma dwa lata, nic pewnego jeszcze, ale pomyślę, od nowości garażowana, nie parkowana pod blokiem nie ma poobijana :)

 

Dodano: 11 paź 2015 - 15:09

teraz wybiło 115tyś to , że oryginalny chyba nie musze pisać

Edytowane przez sekal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też się naszukałem megi z polskich rąk trochę zajęło ale warto było. mam sedana czarnego 1,6, 16 V z lpg przebieg 111 tysi km mógłbym go zamienić na złotówki jak jesteś zainteresowany to pisz lub dzwoń 697 871 661 pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!