Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do sedna czy można w inny sposób sprawdzić poprawnosć działania termostatu czy tylko warsztat i jego wykręcenie?

Termostatu nie ruszaj, bo on tu raczej niczemu winny nie jest.

Silnik 1,5 dCi produkuje mało ciepła i długo się nagrzewa, więc te 10 km nie jest dla mnie niczym dziwnym.

A drugie pytanie czy Fluence'y w wersji PRIVILEGE a konkretnie rocznik 2010 miały takowe "bayery" montowane przez fabrykę?

Taka wersja powinna mieć grzałki.

Pytanie tylko, czy faktycznie są zamontowane, a jeżeli tak, to czy się włączają.

Powiem szczerze, że tematu umiejscowienia grzałek w III nie rozpracowywałem.

W II były zamontowane pod konsolą i można je było zobaczyć po wczołganiu się pod deskę od strony kierowcy (a właściwie grube kable wchodzące w obudowę).

Warto na początek sprawdzić czy coś w tym stylu jest u Ciebie i dodatkowo upewnić się CLIPem, że są włączone.

Nie wiem jak jest w III, ale w II grzałki musiały być włączone w konfiguracji pojazdu (UCH) i w panelu klimatyzacji, inaczej nie działały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka wersja powinna mieć grzałki.

Pytanie tylko, czy faktycznie są zamontowane, a jeżeli tak, to czy się włączają.

Powiem szczerze, że tematu umiejscowienia grzałek w III nie rozpracowywałem.

W II były zamontowane pod konsolą i można je było zobaczyć po wczołganiu się pod deskę od strony kierowcy (a właściwie grube kable wchodzące w obudowę).

Warto na początek sprawdzić czy coś w tym stylu jest u Ciebie i dodatkowo upewnić się CLIPem, że są włączone.

Nie wiem jak jest w III, ale w II grzałki musiały być włączone w konfiguracji pojazdu (UCH) i w panelu klimatyzacji, inaczej nie działały.

Dzięki Pawle za wyczerpujące informacje, czy działanie tych "farelek" jest jakoś sygnalizowane na desce lub w innym miejscu? czy jedyną oznaką jest (powinno być) ciepłe powietrze w chwilę po uruchomieniu silnika?

 

pozdrawiam

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej Marcin napisał.

Przed osiągnięciem pierwszej kreski na wskaźniku powinno zacząć lecieć ciepłe powietrze.

Jeśli u Ciebie jest inaczej, to coś z ogrzewaniem się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż pozostaje więc czekać na niższe temperatury i przetestować organoleptycznie ;)

A tak dla pewności rozumiem, że grzałki te są zasilane przez jakiś bezpiecznik, dla spokoju ducha chcąc go sprawdzić czy nie jest czasami spalony to użytkownik Fluence'a gdzie powinien zaglądnąć - komora silnika czy wnętrze kabiny?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie w silniku 1.6 16v wymieniło ASO termostat bo auto jeździło na dużym obiegu. Po za zafajdaną skrzynią i osłoną płynem chłodniczym efekt średni temperatura odczuwalna, ale nie może wskoczyć na stałe druga kreska na wyświetlaczu tzn wskakuje i gaśnie i tak cały czas. Zastanawia mnie dalsze reklamowanie u tych partaczy czy szukać niezależnego zakładu, chyba że TTTM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak dla pewności rozumiem że grzałki te są zasilane przez jakiś bezpiecznik, dla spokoju ducha chcąc go sprawdzić czy nie jest czasami spalony to uzytkownik Fluence'a gdzie powinien zaglądnąć - komora silnika czy wnętrze kabiny?

Raczej pod maskę.

Po za zafajdaną skrzynią i osłoną płynem chłodniczym efekt średni temperatura odczuwalna, ale nie może wskoczyć na stałe druga kreska na wyświetlaczu tzn wskakuje i gaśnie i tak cały czas.

Zdecydowanie reklamować.

Jest zapowietrzony układ, albo ten nowy termostat też jest uszkodzony.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy obecnej temp cieple powietrze leci po przejechaniu ok. 2 km

wcześniej miałem alfę to dopiero po 15 min zaczynała grzać

Wielkie litery i znaki interpunkcyjne nie gryzą.

Pawel

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!