Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik drga na wolnych obrotach, jakby wypadały zapłony.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam mały problem z moją meganką. Mianowicie na wolnych obrotach silnik drży tak jakby mu wypadały zapłony.

Samochód był jeżdżony spokojnie i nabite ma 114tyś km. Wymienione zostały świece i cewki ale rezultatu zero, sprawdzono także szczelność kolektora dolotowego oraz przepustnicę - wszystko jest OK.

W komputerze zero błędów. Ktoś może coś pomoże ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewki są nowe Beru, świece NGK takie jakie mają być w tym silniku.

Wiązka jest w stanie idealnym tak samo kości do cewek są OK.

Każda stara świeca wyglądała ładnie i tak samo.

Zdaje mi się iż przez to że autko było jeżdżone na emeryta to nagar się zebrał na zaworach.

Wymienię rozrząd i przegonię ją trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki sprawdziłem dziś są OK, ale ewidentnie delikatnie szarpie silnikiem na wolnych obrotach.

Rozrząd ostatni raz wymieniałem w 2005roku w serwisie jeszcze - stare czasy ;) Mimo iż przebieg nie wymusza teraz wymiany paska to wymienię go bo już 10lat śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będzie to związane z rozrządem, ale skoro ma już 10 lat to bym wymienił natychmiast.

To, że drga może być związane z poduszkami, szczególnie tą przy rozrządzie. Przebieg nie ma tu większego znaczenia, raczej jego wiek. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż przebieg nie wymusza teraz wymiany paska to wymienię go bo już 10lat

Przebieg może nie, ale czas - mocne masz nerwy. Ja w swojej megance zgodnie z wymogiem producenta wymieniam co 5 lat, więc meganka jeździ na czwartym rozrządzie.

Na przeglądzie po 240 kkm połączonym z wymianą rozrządu, okazało się, że jest też rozerwana poduszka od strony rozrządu.

Edytowane przez gimak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy.

Nie cytuj całego posta jeżeli odpowiadasz bezpośrednio pod nim.:!:

 

Autko jeżdżone spokojnie - max 2500obr/min to i rozrząd wytrzymał.

U mnie poduszki OK - rozrząd dziś wymieniłem (pasek był mocno poparciały i pompa wody pomalutku ciekła) ale nie miałem okazji "przegonić" silnika.

Więc jutro wyjadę na trasę i troszkę poprzeciągam go na biegach, jak nie pomoże to będę się martwić.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te silniki tak mają. Wskazówka obrotów lekko drga i czasami to czuć. Najlepiej podłączyć pod jakiś komputer i poobserwować wartość obrotów.

Ostatnio miałem okazję obserwować ten parametr w Modusie 1,2/16V 75KM - obroty wahały się +/- 10 rpm i było to odczuwalne.

Nie wiem czy tak może być, ale na pewno nie było to uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!