Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 3 ph1 1.9dCi 130 jakie aku?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja przygoda z tym magicznym autem rozpoczęła się nie dalej jak dwa tygodnie temu. Diagnostyka wykazała szereg błędów różnych modułów z treścią błędu "power supply". Jako że temat systemu inteligentnego zarządzania energią już jest mi znany, proszę więc Was, jeśli macie dostęp do jakichś materiałów o info jaki jest zalecany aku do tej wersji silnikowej - jakie parametry. I "pi razy oko" ile więcej moge ah dołożyć aby alternator był w stanie z nim walczyć. Aktualnie siedzi 68ah sae 680 A. Zanim odpali zakręci ze 3 - 4 razy, a aku ma 12,4 v. Ładowanie 13,5

Edytowane przez kambastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

72 Ah wystarczy.Ja mam 4 rok ale 1.5 dci Centra Future sprawdził się, tobie też wystarczy. 12.4 V to 80 % naładowany. ładowanie podają 13.8V-14.5V. Nowy aku to 12.6 -12.8 V.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę was zaskoczę ;) w swoim 2.0DCi mam od ponad dwóch lat akumulator... 47Ah :D i co najlepsze daje radę bez problemu. kambastian zajmij się lepiej nad ładowaniem bo 13,5V to stanowczo za mało. Ja mam okolice 14,3V i nie mam żadnych problemów mimo tak małego akumulatora. Wiem że mamy różne generacje Meganek, ale mimo wszystko prąd płynie tak samo :). Ewentualnie spróbuj zmierzyć napięcie innym miernikiem, może ten ma przekłamanie i stąd tak niskie wartości.

Edytowane przez bert32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ładowaniem steruje komputer, który decyduje ile V ma dać alternator, zresztą wątek dość obszerny w tej materii jest na forum. I te 14,3 da wtedy kiedy jest taka potrzeba. Inna sprawa że aku stare i stosunkowo słabe 68ah 680. Także pytanie wciąż aktualne

Edytowane przez kambastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do 2,0 dCi włożyłem Tuborg Pro Dynamic 77Ah i 760A (odpowiednik Autopart Galaxy Gold w innym opakowaniu i bez assistance).

Akumulator ma 3 lata gwarancji i jest produkowany w Polsce.

Praktycznie nie do znalezienia w internecie, do kupna tylko u dystrybutorów, produkowany pod któregoś producenta samochodów.

http://akumulatory-prostowniki.blogspot.com/2014/01/test-konsumencki-akumulatorow-do-diesla.html

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten sam akumulator co Autopart Galaxy Gold (jest w teście z linku powyżej) i Tuborg Pro Dynamic :)

Przed wymianą akumulatora sprawdź jego stan w odpowiednim sklepie, lub serwisie.

Może wystarczy go doładować.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra i teraz pytanie kolejne za 110 punktów, można śmiało w garażu zmienić aku ? W sensie czy nie ma adaptacji czy innego współczesnego szaleństwa ? Mam jeszcze plan wyjąć stare aku na nocke i wstawić pod prostownik, czy po ponownym podłączeniu klem można normalnie korzystać z auta czy wymiana aku lub przerwa w dostawie prądu skutkuje wizytą w serwisie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja oryginalna Vectra trzyma się na razie nieźle. Ale chciałbym mieć dobrego kandydata na nowy. Do tej pory zawsze stosowałem akumulatory Boscha. W sumie byłem zadowolony. Cena Boscha w podobnej cenie ok. 150 PLN mniejsza od tego co radzicie. Jakieś argumenty za tym który proponujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, czytałem....

Sprzedawca tych akumulatorów w Gdańsku na tyle uczciwy, że poleca najpierw sprawdzenie u nich aktualnego. I tak chyba zrobię. Podobno cytując:

Varta pierwszo montażowa jest w stanie wytrzymać nawet 8 lat, ponieważ są to akumulatory wykonywane w innej specyfikacji, specjalnie dla producenta samochodu.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!