Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

pytania odnośnie osprzętu silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wmojej megi III (1.9dci FAP) za każdym razem po zgaszeniu słychać takie klikanie (czestotliwośc jak tykanie zegarka) po ok 10 sek ucicha (słychać tylko pisk z silnika dobiegający i nagle głośne cmoknięcie i wszystko milknie. Czy może mi ktoś to opisać po kolei co jest co?

kolejnym pytaniem jest moja pompa wtryskowa. Jest to bosch o oznaczeniach:

CR/CP1H4R70/10-789S A

11-04-13 8200779458 -- C

H 8200779460 00320

 

chodzi mi o to czy jest to pompa 1, 2 czy też 3-tłoczkowa i czy jestt ona awaryjna czy też moge z nią jeździć spokojnie

kolejnym pytaniem a zarazem ostatnim są wstryskiwacze, niestety nie odkręcałem osłony na głowicy zasłaniającej rampę i wtryski jednak pytam czy są one sterowane elektromagnetycznie czy piezoelekrycznie.

Pozdrawiam i z Góry Dziekuje za Odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgłosami się nie przejmuj, są podobne chyba we wszystkich tych silnikach.

Cały osprzęt jest Boscha, zarówno pompa jak i wtryskiwacze.

Przy tankowaniu dobrego paliwa pompa spokojnie zrobi przebieg kilkaset tysięcy kilometrów, nie jest awaryjna.

Wtryski są elektromagnetyczne i dość trwałe, w razie czego można je regenerować.

Turbosprężarka chłodzona cieczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego :D

A jeszcze pytanie odnosnie FAPa czy jest on automatycznie wypalany czy czasami trzeba poprostu dac mu w palnik ok 3tys obr/min przez 10min :)

Kolega wyzej wytlumaczyl powieszchownie ale mi np co do pompy chodzi o jej budowe i przy tych odglosach to co to dokladnie jest.

POZDRAWIAM :)

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

Przykładaj się do pisania.

Pawel

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka dokładnie jest pompa, bo takiej nie rozbierałem, ale nie wydaje mi się, żeby to było ważne.

Nie wiem który masz rocznik, ale możliwe, że masz już FAPa z dodatkowym wtryskiwaczem paliwa.

Jeżeli tak jest, to nie ma problemu z jego wypalaniem nawet przy miejskiej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem który masz rocznik, ale możliwe, że masz już FAPa z dodatkowym wtryskiwaczem paliwa.

A czy można po czymś to poznać? Ja mam 1.9dci 131 km z 2010 r. (druga połowa pierwsza rejestracja). Z tego co ustaliłem to na pewno ma FAP (naklejka w komorze silnika i widać było po podniesieniu auta do góry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej po VINie, albo po zajrzeniu do komory silnika, aczkolwiek w tym roczniku już powinien być.

Ściągnij z downloadu instrukcję serwisową do auta i zerknij na końcówkę rozdziału 19B.

Jest tam rysunek wtryskiwacza i widok na jego umiejscowienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po otwarciu drzwi kierowcy powinna być widoczna naklejka z informacją o filtrze cząstek. Pod maską też można to zauważyć - w pompie wtryskowej jest dodatkowy króciec od dołu, widoczny od strony chłodnicy. Z tego króćca idzie wężyk z paliwem w stronę elektrozaworu (po lewej od wlewu oleju) a dalej wężyk idzie do wspomnianego przez Pawła wtryskiwacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o to syczenie po zgaszeniu 1.9 dci to mam tak samo. Ostatnio wymieniałem filtr paliwa i tak odpaliłem go z podniesioną maską, aby chwilę pochodził. Wyłączyłem i słucham skąd ten dźwięk. Na środku, za silnikiem, jest "gruszka". Przez chwilę po zgaszeniu jest jeszcze w górze i wtedy syczy. Po opadnięciu jest cisza. Pewnie sterowanie (turbo, EGR ?) podciśniniem jest tak zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rurki idą do czujników ciśnienia przed i za filtrem. Na podstawie tych wskazań szacowane jest zapchanie filtra i komputer decyduje czy wypalać sadzę czy nie. Identycznie to wygląda w 1,9 dci z fapem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!