Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zmiana ustawień kierownicy przy jeździe na wprost


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zauważyłem niedawno, że jadąc na wprost kierownica jest lekko skręcona w lewo. Próba demontażu kierownicy i przestawienie jej o chociażby jeden ząbek nic nie zmienia. Wtedy kierownica jest skręcona już w prawo. Nie mogę tym sposobem "złapać" środka. Auto nie ściąga przy jeździe na wprost, tak więc zbieżność jest ok. Czy da się to w jakiś inny sposób wyregulować? Nie pamiętam, czy było tak wcześniej, zanim wymontowałem kierownicę w celu jej obszycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej by było zrobić w serwisie, gdzie ustawiają zbieżność/geometrię. Ustawią kierownicę idealnie na wprost, i do tego wyregulują sobie już koła. Mi tak robili jak miałem wychyloną kierownicę jadąc prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał "Michal_C". Kiedyś w swoim pierwszym samochodzie sam zmieniałem elementy przedniego zawieszania i po wszystkim kierownica była lekko skręcona. Na zbieżności ustawili kierownicę idealnie na wprost i do tego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci proponował znaleźć dobry serwis. Byłem niedawno wymienić opony na zimowe (kupiłem nówki) w Norauto. Tam pokazali mi na komputerze, że przód odbiega trochę od normy i zrobiliby korektę. Zgodziłem się, ale zauważyłem pare dni później w trasie, że kierownica jest przekręcona ciut w prawo przy jeździe na wprost. Kolega polecił mi ponowną geometrię, ale bez komputera. Ma takich dwóch 60-65 lat, którzy robią to starą szkołą. Sam sprowadza uszkodzone BMW z zachodu i naprawia. Geometrię robi właśnie u nich i jest zadowolony. (Sprzedaje je oczywiście jako uszkodzone-naprawione, nie w stylu "Panie, dziadek do kościoła jeździł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie dzis u mnie pojawił sie problem:mianowicie wyskoczył komunikat ESP oraz kluczyk a kierownica sie przekrzywiła w lewo i auto sciąga :angry: do wczoraj wszystko było OK.Opony całkiem nowe.Cos sie mogło wykręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziury zadnej nie "zaliczyłem" :) a błedu żadnego nie ma w kompie pomimo podpiecia.Zauwazylem ,ze po kreceniu kierownicą w prawo idzie ciężej a w lewo bez żadnego oporu.

 

Dodano: 14 sty 2016 - 22:06

Sprawa rozwiązana.Okazało sie ,że odkrecila sie śruba z końcówki drążka kierowniczego.Drązek dla swietego spokoju wymieniony+ zrobiona geometria.Wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!