Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane CC 1,9 Dci


arecky69

Rekomendowane odpowiedzi

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Silniki ponoc sa dobre te 1,9 DCI.

Dach potrafi przeciekac ?

U mnie nie bedzie sezonowy a caloroczny ;)

Akurat trafil sie dieselek wiec nie szukam innego ;)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.13

Polecam lekturę regulaminu forum, gdyż pominąłeś ten obowiązek. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezesie sorry ale ja pisze z niemieckiej klawiatury gdyz mieszkam na stale w Niemczech i nie mam polskich znakow ale nie robie bledow ortograficznych wiec to chyba najwazniejsze ;)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

 

To przeczytaj jeszcze raz regulamin i zastosuj się do niego. I po tej operacji nie będzie kłopotu z postami. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz 120KM to warto od razu sprawdzić panewki i wymienić pompę oleju. Jak nie chcesz ruszać panewek to pompę i tak warto zmienić.

A jeżeli chcesz pojeździć nią dłużej to warto zmienić panewki, pompę od wersji 130KM, łańcuch pompy, miskę od 130KM i wtedy jest spokój na bardzo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obecnie taki silnik w Espace IV i do tej budy jest raczej słaby, ale jeździć spokojnie można do 160km/h. Buda ma 1850kg więc silnik ma co dźwigać.

Wczesniej miałem 1,9 102KM, Lagunę IIphII 1,9 110KM, przez chwilę megane III 1,9 130KM, teraz Espace (przerobiony dół silnika tak jak opisałem wyżej) i składam jeszcze jeden taki silnik do Scenica II (po obróconej panewce właśnie).

We wszystkich autach miałem zaślepiony EGR. W scenicu II całkowicie go z auta wyrzucam, bo po co mi on?

 

Według mnie te silniki są bardzo dobre, ale pod warunkiem, że zmieniany jest regularnie olej (10-15tys km max). Ty planujesz kupić auto używane i nie wiadomo kiedy olej był zmieniany. Jak auto z zachodu to trzeba wziąć pod uwagę, że tam się trzymają zaleceń serwisowych, czyli wymiana oleju co 30tys km. Dlatego też zasugerowałem wymianę powyższych elementów na nowe, i później już tylko regularne wymiany co 10-15 tys i problemów być nie powinno. Silniki 1,9 są już dość dobrze znane, wtryski można bezproblemowo regenerować. Turbo też. Jak cena dobra i auto nie jest zniszczone, to ja bym kupił, zrobił silnik wg powyższego przepisu, chip na jakieś 140-15KM i do normalnej jazdy powinien wystarczyć.

Dodam, że w 1,9 120KM dwumasę można wymienić na zwykłe sprzęgło, wtedy będzie nie do zajechania, ale też może trochę mniej komfortowo w aucie (delikatne drgania przy ok 2000obr).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to mniej więcej wygląda na zdjęciach autko jest ma 18tkach, jutro będę ja oglądać na żywo

 

Dodano: 27 lis 2015 - 18:56

Co ile się w tych silnikach wymienia rozrząd ?

post-86744-0-52485600-1448641939_thumb.jpg

post-86744-0-90814600-1448641988_thumb.jpg

post-86744-0-83761700-1448642030_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna, rozrząd wg książki co 120tys km lub 5lat. Ja bym zmienił po zakupie, koszt części nie powinien przekroczyć 500zł z pompą wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!