Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

montaż oryginalnych relinów dachowych


Rekomendowane odpowiedzi

Przeniesiono.

 

Witam wszystkich

 

Jeżeli ktoś myśli o montażu oryginalnych relingów dachowych do swojej meganki III Kombi to czytaj dalej :

 

1. zakup relingów dachowych

post-86572-0-77800900-1450766632_thumb.jpg

 

2 zdjęcie i wyjęcie podsufitki całej - konieczne ( zdjęcie boczków, plastików, uchwytów itp ) nigdzie nie ma śrub wszystko zdejmujemy małym zgietym na 45* śrubokrętem

3 otwory robimy od dołu tzn od wnętrza auta, Wewnątrz auta jest wzmocnienie które posiada otwory montażowe . każdy reling ma cztery śruby, więc potrzebujemy cztery otwory w dachu na każdy reling. ja wierciłem wiertłem do metalu 0,6 mm. Uwaga najpierw wiercimy tylko skrajne otwory .

4. po wywierceniu skrajnych otworów wiertłem 0,6 mm przymierzamy reling tzn ja wkręciłem go od dołu śrubami tak aby z pozycjonować i zaznaczyć flamastrem pozostałe dwa wewnętrzne otwory.

5 oznaczenie relingów :

AVD - przód prawy

AVG - przód lewy

ARD - tył prawy

ARG - tył lewy

 

6. po zamontowaniu relingów i skręceniu skrajnych mocowań, zaznaczamy flamastrem pozostałe dwa wewnętrzne otwory.

7. wiercimy dziury od wewnątrz auta, wiertło do metalu 0,6 mm

8. mając już 4 dziury przechodzimy do montażu. w tym celu pozwiększasz otwory do 24 mm, ja to zrobiłem otwornicą do metalu, kupiłem w castoramie, oraz kamień do metalu na wiertarkę. po powiększeniu otworów przymierzamy relingi, cały czas kontrolujemy czy po włożeniu relingu nie ma oporu podczas wkręcania śruby od dołu.

9. ostatnim etapem jest włożenie relingu w otwory, UWAGA reling nie może nigdzie obcierać lepiej mieć malutki luz typu 0,02 mm . dystanse na relingu mają malutki stożek.

10. pozostaje jeszcze kwestia zabezpieczenia ; ja użyłem farby hammeraid aby zabezpieczyć otwory i oczywiście sylikon aby nic nie ciekło.

11. skręcanie ; pamiętajmy aby nie skręcać na siłę. bo łatwo pogiąć dach. w relingach są dystanse które dociskają płytę montażową od wewnątrz.

12 pozostaje włożenie podsufitki i wszystkiego na swoje miejsce.

 

śruby koniecznie z atestem , ja dałem po dwie nakrętko od dołu.8 szt + nakrętki i podkładki

rękawiczki , jednorazowe z apteki do zdjęcia tapicerki

otwornica do metalu na wiertarkę / wkrętarkę 0,24 mm

kamień do metalu na wiertarkę / wkrętarkę - ja kupiłem zestaw bosch 5 szt w praktikerze

sylikon, i troszeczkę farby antykorozyjnej

około 5-6 godzin w garażu

 

POWODZENIA

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!