Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Turbina popluła olejem - wymiana?


krzemyk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z turbiną. Przed samymi świętami zauważyłem olej z przodu auta pod prawym światłem przeciwmgielnym.

Po zdjęciu zderzaka ufajdany olejem był cały intercooler, wylałem z niego jakieś ~20 ml oleju.

Po uwalonych wężach dotarłem do turbo, gdzie też jest dosyć dużo oleju na wężu do intercoolera.

Wyczyściłem wszystko, dokręciłem węże gdzie się dało (nie udało mi się pod samym turbo - brak aktualnie kanału).

Sprawdziłem dolot i luzy w turbinie na tyle się udało - w dolocie sucho, luzu wzdłużnego nie wyczułem.

Od tego czasu zrobiłem jakieś 600km, z przodu i pod turbo bez ponownych wycieków.

Nie zauważyłem też żadnego spadku mocy czy gwizdania.

Co jeszcze mogę posprawdzać zanim zdecyduję się na wymianę turbo?

Czy w ogóle wymiana jest już konieczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Żadnych niepokojących objawów nie ma (póki co).

Aczkolwiek, samą ilość oleju określił bym na trochę więcej niż zapocenie, ale to może być cały czas wina niedokręconych węży.

Jak rozumiem, poza rurą do intercoolera, olej może się jeszcze pojawić z dopływu o odpływu oleju do turbiny, prawda?

 

Dodano: 10 maj 2016 - 21:59

Mała aktualizacja - zdemontowałem i wyczyściłem węże do intercoolera, poodkręcałem też je solidnie.

Po około 400km węże są zapocone, na tym wężu przy turbo widać kroplę oleju z zewnątrz. Szykować się na wymianę?

A może sama diagnoza turbo?

 

Dodano: 14 maj 2016 - 16:37

Zrobiłem około 200km, w tym około 50km na ekspresówce pogoniłem przy obrotach ~4k.

Olej pojawił się w dolocie (na przepływomierzu, oraz w wężu), dodatkowo tym razem wypłyną też przy łączeniu rury od intercoolera i EGR.

Wygląda więc na to, że turbina zaczyna powoli puszczać olej, stąd planuję wymianę.

Jakieś porady, jak do tego zabrać się samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzemyk weź nie szalej, bo jak Ci wciągnie olej to będziesz robił silnik. Demontaż turbo chyba najlepiej od spodu, wywalasz katalizator i później męczysz się z turbo.

W megane nie wyjmowałem, a w scenicu i espace wyjmowałem silnik i miałem wszystko na wierzchu (tylko ja silniki musiałem wymienić, dlatego wyjąłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pogonienie turbo było testu, ale mogło się skończyć tak jak mówisz :)

Czego jeszcze nie opisałem, to przejrzałem i rozebrałem odmę (dość czysto, w tym plastikowym zbiorniku całkiem czysto).

Przepłukałem intercooler i węże. Sprawdziłem luzy, wzdłużnego nie czuję, natomiast poprzecznym nie jestem w stanie dotknąć ścianek, aczkolwiek jest dość duży.

Auto nie kopci, przyśpieszenie też ok.

 

Zastanawiam się pomiędzy warsztatem a swoją robotą ze względu na gwarancję. U mnie dodatkowo trzeba spuścić płyn,

plus zastanawiam się nad zrzuceniem miski i obejrzeniem czy od spodu nic się nie dzieje złego. Jak zamontuje sam i padnie znów to będzie od razu, że zły montaż.

 

Dodano: 19 cze 2016 - 11:30

Turbo wymienione, wszystko wygląda lepiej i znacznie czyściej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wymieniłem turbinę z niewielkim luzem, niepotrzebnie jak się okazało. Po 3 miesiącach rozbierałem intercooler i nowe ślady oleju były. Jeżeli turbina pompuje, nie hałasuje i nie popija nadto oleju to zostawić w spokoju. A jeżeli musimy majsterkować to oczyścić ją z nagaru .

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!