Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

2.0 F4RT UWAGA na koła pasowe


-adek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym podzielić się moimi przykrymi doświadczeniami ku przestrodze innym użytkownikom.

Przy przebiegu 142tyś wymieniałem osobiście rozrząd w swoim sceniolu silnik 2.0 turbo benzyna.

Wszystko było cacy, przejechałem 20tyś od tamtego czasu bez żadnych problemów. Ostatnio trasa sopot-wrocław w połowie usłyszałem dziwne dźwięki spod maski (wszystko w aucie działało), zatrzymałem się na stacji dźwięki te dobiegały z okolic rozrządu co mnie zaniepokoiło. Zdjąłem koło i nadkole plastikowe i moim oczom ukazał się armageddon:

post-51446-0-17395300-1451821019_thumb.jpg post-51446-0-03970800-1451821155_thumb.jpg

Koło pasowe osprzętu jest z tłumikiem drgań z gumy. Guma się rozsypała wysunął się z tego koła metalowy pierścień który werżnął się w miskę olejową, obudowę rozrządu i "zjadł mi ponad połowę paska rozrządu po jego szerokości. Gdybym olał sprawę to prawdopodobnie przecięło by pasek rozrządu i wtedy wiadomo albo przecięło by miskę do końca i puściłby olej.

Jak widać sprawa jest dość poważna olanie tematu grozi generalnym remontem silnika sprawdzajcie wasze koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu mechaników radzi wymieniać to koło przy wymianie rozrządu.

Temat stary i dość znany wśród użytkowników 2,0 HDI, gdzie to koło potrafiło całkowicie odpaść.

Niestety guma ze starości po prostu się rozpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dodać jakiej firmy było to koło, numery... czy był to oryginał czy zamiennik.

Jednym z problemów to kupić dla silnika 2,0 16V lub 2,0T dobry zamiennik koła pasowego, większość zamienników ma średnią opinię wedle jakości a cena oryginału jest jednak spora.

Wstawiłeś trzy razy to samo zdjęcie, popraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniałem rozrząd miałem to koło w rękach nic nie wskazywało na to żeby coś z nim było nie tak...

 

Koło było oryginalne Renault numery 8200505833

jutro jadę szukać nowego dam znać co kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia gumy i samego starzenia się materiału? U mnie w 2.0 benzyna kilka miesięcy temu także kompletny rozrząd wymieniony. Po ściągnięciu koła pasowego mechanik stwierdził że wygląda jak nowe więc nie zmieniałem. Skontroluje po zimie mimo wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie raczej jest to kwestia " ten model tak ma " po tym co przeczytałem na forum espace to powinienem na kolanach do częstochowy iść że tylko tak to się skończyło :)

 

Rozrząd wymieniałem 20tyś temu, miałem to koło w rękach i też można było powiedzieć, że było w idealnym stanie. Dzisiaj je umyłem dokładnie i ta guma nie wygląda tak tragicznie wysunął się ten metalowy pierścień co widzicie na zdjęciu i tyle. Zaraz jadę po graty i składam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy ktoś kto ma dostęp do Dialogysa (lub wymieniał już koło pasowe) mógłby potwierdzić czy koło 8200619927 pasuje do Grand Scenic II F4R 776. Mogę jak by co podać VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!