Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co rozładowuje akumulator


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W moim Scenicu 1,9 dTi posiadam orginalny akumulator z 2004 roku. Ostatnio dzieja sie takie rzeczy ze po calej nocy gdy rano chce zapalic akumulator jest rozladowany do zera musze go ladowac i wtedy jest ok. Jednak gdy zostawie go na noc znow dzieje sie to samo. Oprocz tego ze aku moze byc padniety podejrzewam tez, ze cos rozladowuje go tylko co? :roll:

Jak to sprawdzic domowymi sposobami?

 

Z gory dziekuje za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik cęgowy w dłoń, odpinać po kolei bezpieczniki i sprawdzać wskazania. Mam jeszcze pytanie, jesli naladujesz akumulator, zostawisz go niepodlaczony na noc pod maska, to czy rano odpali? Sprawdz, moze aku jest padniety do takiego stopnia, ze trzyma bardzo krotko. A diesel potrzebuje duzy prad zeby odpalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie coś prąd "podkrada". Najpierw sprawdź organoleptycznie co możesz włączyć bez kluczyka/karty: dmuchawa nawiewu (może zostawiasz na 1 biegu a ta sobie cichutko pracuje), może jakieś oswietlenie bagażnika bo sie krańcówka podwiesiła, może schowek, alarm itd. Jak nie znajdziesz trzeba sie udać do elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie najczęstszy problem to lampka w bagażniku ale nie w megane :mrgreen: juz w MI byla funkcja wylaczania oswietlania, po uplywie 5 minut od otwarcia drzwi/bagaznika. Dosc czesto alarmy biora za duzo. No i obowiazkowo sprawdz radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem takie dziwy wychodzą że szok

U znajomego w starej corsie było to samo. Wszystko wyłączone, odłączamy klemę, w szereg amperomierz i prądzik płynie. Nie za wielki ale jednak. Do rana trup.

Szukaliśmy co jest przyczyną i się poddaliśmy. Kolega oddał do elektryka, ten też sporo szukał, drapał się po głowie i znalazł.

Jak się dowiedziałem co to było to szczęka mi opadła. Otóż przetarł się kabel od rozrusznika i dotykał do masy. Nie wiem czemu, ale nie było pełnego zwarcia tylko sobie prąd upływał i powodował rozładowanie akumulatora

Niezłe jaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem akumulator i okazuje się, że wszystkie celki są czarne oprócz lewej i prawej na końcach :-/ Chyba nie obejdzie się bez nowego :-(

 

Jaki będzie najlepszy do diesla i żeby mi nie nadwyrężył budżetu domowego?

Ile aH minimum? Jaka wydajność prądowa? Może coś z Allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!