Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak rozruchu po wyłączeniu się świec żarowych


ENimen6128

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Zrobiło się zimno. Naciskam "start" - zaświeca się deska itd., słychać świece żarowe. Świece gasną i auto powinno odpalić ale tego nie robi. Pokazuje się napis że poziom oleju jest OK. Odpala za którymś razem czasem chwile po pojawieniu się napisu dot. oleju. Gdy silnik jest ciepły odpala odrazu.

 

Sprawdziłem świece - wszystkie iskrzą więc powinny być OK.

Auto : Scenic II '04r 1.9dci 120km

 

Z góry dzięki za wskazówki,

Nie posiadam OBD,

Pozdrawiam

Edytowane przez ENimen6128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kręci - rozrusznik łapie po którymś naciśnięciu "Start"

Potrzebna będzie pomoc drugiej osoby. Trzeba podnieść maskę i zdjąć osłonę ze skrzynki bezpieczników. Podczas rozruchu należy przyłożyć woltomierz lub zwykłą kontrolkę z żaróweczką 12 V do pinu pokazanego na rysunku poniżej.

 

post-4670-0-00828000-1452584926_thumb.jpg

 

Jeżeli po zakończeniu grzania świec żarowych nie pojawia się na nim napięcie to uszkodzony jest przekaźnik rozrusznika lub UPC. Przekaźnik rozrusznika jest wlutowany w UPC. Możesz też bezpośrednio z akumulatora zasilić ten pin i jeżeli rozrusznik jest sprawny to zacznie pracować.

Natomiast jeżeli na tym pinie pokaże się napięcie a rozrusznik nie kręci to przyczyny szukaj w rozruszniku lub przewodzie do rozrusznika. Może być zaśniedziała wsuwka do zasilania bendiksu.

Świece żarowe nic nie mają wpływu na uruchomienie rozrusznika, po określonym czasie rozrusznik i tak zakręci niezależnie od tego czy świece są sprawne czy popalone.

Edytowane przez aniewa
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie się pokazało ale auto stało od zgaszenia ok. 5h. Będę miał sposobność to spr. czy napięcie pojawi się też gdy auto stoi >24h.

Wyjęcie rozrusznika to sporo rozbierania... a sięgnę z prawego nadkola do przewodów...

 

Dodano: 14 sty 2016 - 14:21

Dziś auto również nie odpala.

Nie pokazuje się napięcie na w/w pinie, również nie reaguje na zwarcie kablem. Cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawałkim przewodu połącz biegun dodatni akumulatora z pinem zaznaczonym na rysunku bez odłączania z niego wtyczki. Zasilisz w ten sposób bezpośrednio cewkę rozrusznika. Po uruchomieniu silnika przewód odłącz. Jest to rozwiązanie doraźne.

O jakim zwarciu tego pina piszesz?

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy przewód jest zakończony metalową wsuwką i część tej wsuwki jest widoczna we wtyczce. Możesz pomóc sobie np. śrubokrętem. Ja do tego celu używałem przewodu od miernika, zakończony jest metalowym grotem. Przyświeć sobie latarką i na pewno zobaczysz końcówkę przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik rozrusznika to ten biały oznaczony odpowiednią kreską. Jego symbol 51ND10-W1.

Nie wiem czy taki kupisz i nie masz pewności czy to przekaźnik jest uszkodzony czy sterowanie nim źle funkcjonuje.

 

post-4670-0-64708900-1452796432_thumb.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem Ci niezmiernie wdzięczy za tak zaangażowaną pomoc. Dziękuje.

 

Napisze jeśli uda mi się rozwiązać ten problem (już za dużo tych problemów w tym Scenicu...)

 

Dodano: 22 sty 2016 - 15:42

Właśnie wymieniłem UPC - auto odpaliło, mam nadzieję że tak pozostanie...

Poza tym świeci sie ASR i radio ma "error".

Byle tylko auto chodziło....

 

Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam!

Edytowane przez ENimen6128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!