Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane II za 8-10 tys. Warto?


Majkaw6

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem nie dawno taki dylemat. Udało mi się znaleźć 1.6 16V w salonie, ktoś oddał w rozliczeniu, salon wykonał pełny przegląd z wymianą rozrządu, filtrów, oleju, hamulców, tulei itp. Kosztowała mnie 13 tys, 2006 rok. Z auta jestem mega zadowolony, chociaż moja stara meganka (megane 1 ph2,1.9dci) miała lepsze przyspieszenie :P Szukaj 1.6 bo to silniki bezproblemowe i mają najlepsze opinie w tych megankach. Tylko, tak jak koledzy piszą, szukaj grandtoura, a nie hatchbacka. Ja przy jednym dziecku zmieniałem na kombi, a przy 2 to o innym bym nie myślał nawet.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2.0 niebieską ładną sztukę w 3 drzwiach, parę lat temu mialem 1.6 16v z tym kzfr. 2.0 obecne też je ma lecz mniej problemowe. Nie wyborażam sobie 1.4 w tym wozie, to chyba dla kogoś kto się toczy i wkurza ludzi swoją jazdą. W trasie to musi być istny dramat! niebezpieczeństwo podczas wyprzedzania murowane, za tirem pewnie trzeba jechać. Swoją drogą myślę o megane III i boje sie 1.6 bo chce tylko benzyny a 2.0 tce drogie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyborażam sobie 1.4 w tym wozie, to chyba dla kogoś kto się toczy i wkurza ludzi swoją jazdą. W trasie to musi być istny dramat! niebezpieczeństwo podczas wyprzedzania murowane, za tirem pewnie trzeba jechać.

Nie przesadzaj <_< Mam 1.4 i to w kombi, i wyprzedzenie pojedynczego tira nie stanowi dla mnie większego problemu. Przejechałem już w sumie ok 80 tys., także po autostradach, i niedostatek mocy nie jest dla mnie jakoś szczególnie irytujący. Powiem tak, mam do dyspozycji 2 auto, tzn. lagunę 1.9 dci, gdzie dynamika jest sporo lepsza, a jednak z powodu kosztów (megi jest na podtlenek LPG) jeżdżę zazwyczaj meganką. Jak już ktoś wspomniał różnica w dynamice między 1.4 a 1.6 jest niewielka, a nie widzę, żeby posiadacze 1.6 specjalnie narzekali na osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie, 150 KM wydaje mi się mało, zwłaszcza przy starcie ze świateł wcale dużo mocy nie ma.

Wynika to z charakterystyki tego silnika, po prostu na początku jest wielka turbodziura :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam F4R i tam moc oscyluje w granicach 136 KM. W poprzedniku było F7R i za małolata miało się trochę żółtków no to tam był potencjał w połączeniu ze skrzynią JC5 wkręcało się na obroty jak szlifierka jak ktoś nie ogarniał to odcinka na każdym biegu. A F4R trzeba dobrze dokręcić dobrze i dopiero od 4000 rpm. się odzywa jako tako pod odcinkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dla kogoś w takim wozie 150km to mało,to polecam popracować nad zmianą biegów :) Ja przy 113km nie narzekam :)

 

Gwarantuję Ci, że zmiana biegów jest taka jak ma być. Jest tak jak pisze Paweł, jest turbodziura do 2000 obrotów, potem wyraźnie czuć wciskanie w fotel. Tu nie chodzi o porównywanie z innymi megankami, bo meganki "biorę" spokojnie wszystkie poza RSami, ale do np. Toyoty Avensis, a ostatnio próbowałem ruszyć równo z Infiniti i porażka była sromotna (pomijając, że pewnie miał automat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!