Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane II 2.0 16V 134KM 2003 z Trzebini


Edward66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zainteresowało mnie to ogłoszenie Renault Megane Sprawdziłem VIN i przebieg raczej realny. Zdjęcia jak widać przekombinowane, przez to wnętrze wygląda paskudnie. Gdyby ktoś okiem znawcy modelu mógł spojrzeć i ocenić :)

Ale moim większym problemem jest to że samochód jest na niemieckich tablicach ale nie zjazdowych, wedle prawa nie mogę nim wyjechać na drogi, nawet z OC i przeglądem. A właściciel mówi mi co innego... Czy coś się zmieniło ? Jutro jadę oglądać i cały czas się zastanawiam czy warto, skoro sprzedający już na dzień dobry leci w 4 litery...

Edytowane przez Edward66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pojazd został wyrejestrowany w niemcowni to powinien dostać tablice zjazdowe. Wielu handlarzy jednak dorabia na granicy za pare ojro tablice metalowe podobne do oryginalnych jakie były i na takich jeździ - zjazdówki mają datę ważności.. ;) inna opcja jest taka, że pojazd nie został wyrejstrowany a handlarz chce załatwić umowę w sposób taki, że to Ty od niemca kupujesz a jego nie ma w papierach ;)

 

Jeśli tablice sa nieoryginalne a pojazd powinien być na zjazdowych na których nie jest to nie masz prawa się poruszać takim pojazdem po drodze publicznej gdyż jest to pojazd niedopuszczony do ruchu i jest to zagrożone mandatem karnym w wysokości do 500zł i 1 pkt karny. To co mówi handlarz to to można między bajki włożyć. Nieznajomość prawa szkodzi a w tym przypadku jakbyś Ty prowadził ten pojazd i natrafił na kontrolę policji to nie wytłumaczysz się, że on Ci powiedział, że możesz jechać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za potwierdzenie dokładnie to samo wyczytałem z internetu, tylko sęk w tym że nie ma szans na to żeby samochód nie był wyrejestrowany, Niemiec nie zgodzi się za nic na coś takiego żeby na jego tablicach polak wrócił do Polski, musiał by mu potem je odsyłać itp...

 

Co do foteli to tak jak mówię, zdjęcie zostało nieumiejętnie "poprawiane" przez co każda zmiana koloru na skórze została wyeksponowana. VIN w 80% potwierdza przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg może być oryginalny.Zużycie wnętrza tzn takich elementów jak fotel kierowcy,kierownica,gałka zmiany biegów świadczy raczej o tym,że pojazd był eksploatowany na krótkich dystansach.Co do tablic,to podejrzewam,że auto nie zostało wyrejestrowane w Niemczech,a ty po zakupie odsyłasz tablice do wyrejestrowania,ale to tylko moja opinia,najlepiej dopytaj handlarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie wnętrza tzn takich elementów jak fotel kierowcy,kierownica,gałka zmiany biegów świadczy raczej o tym,że pojazd był eksploatowany na krótkich dystansach

 

Thalia z przebiegiem 135 tyś. km, którą sprzedałem miała dużo lepszy stan foteli, a to o klasę niższe auto, więc w życiu nie uwierzę że ta Meganka ma przejechane tylko 118 tyś. km. Widziałem na Allegro MII z przebiegiem ponad 300 tyś. km i fotele wyglądały o niebo lepiej od tych z ogłoszenia. Moim zdaniem ten przebieg to ściema na maksa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj oglądać, i tak tablice są duplikatami samochód jest wyrejestrowany.

Co do wnętrza to wygląda trochu lepiej ale nie dużo lepiej :P Ale przebieg jest pewny bo ma jeszcze jakieś faktury z DEKRY w Niemczech z roku 2014 z przebiegiem 100 tyś.

Może to kwestia robienia częstych małych przebiegów i grubych kierowców :P ? Najbardziej co widoczne to to że przetarty jest ten beżowy lakier na rączkach i kierownicy.

Miał parę innych mankamentów wiec na razie szukam dalej :)

Ale FV Marża wiec nie jest źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przebieg jest pewny bo ma jeszcze jakieś faktury z DEKRY w Niemczech z roku 2014 z przebiegiem 100 tyś.

 

Cofa się przebieg, następnie jedzie do DEKRY i ot cała filozofia. Handlarze robią też tak, że cofają licznik, jadą do serwisu na wymianę żarówki i już jest udokumentowany przebieg. Nie mówię, że w tym aucie też tak jest, ale do mnie żadne wpisy nie przemawiają :)

 

Ale FV Marża wiec nie jest źle

 

Co masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to nie dowierzam że ludzie w ogóle interesują się takimi autami które na zdjęciach wyglądają jak śmietnik to co musiało być przed " ogarnięciem " tego samochodu przez Mirasa... A z drugiej strony to właśnie dlatego ta gałąź handlu nigdy nie zginie bo popyt na te strupy jest a ludzie wierzą w te bajki.... Zdjęcie wyostrzył że patrzeć się nie da.

 

numer z żarówką jest słaby jeżeli auto miało wcześniej jakąkolwiek historie wcześniej, a wymiana żarówki miesiąc temu jest mocno podejrzana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym raczej nie skreślał auta ze względu na fotele, sam zmasakrowałem w 50k km ten sam model fotela, gdyż mam prawie 2m i wciskając się za kiere boczek już jest dziurawy. Jak się nie dbało o skórę to tak się dzieje, a później przed zakupem handlarz to picuje i po nabłyszczaczu tak to wygląda. To nie welur jak w thalii bez trzymania bocznego. Dodatkowo jeżdżenie miejskie psuje fotele. Mam też puga z 250k km z welurową tapicerką i fotele wyglądają o niebo lepiej.

 

Dodano: 22 sty 2016 - 14:05

dodatkowo gałka zmiany biegów i te nieszczęsne rączki drzwi wyglądają ok, ale zaś kiera jest słaba.. :/ no to jest auto od handlarza, nigdy nie wiadomo. a raczej wiadomo że coś było kombinowane, cudów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dekry wpis jest z końca 2014 a teraz mamy 2015, wiem że jest taka praktyka, co nie zmienia faktu że samochód do 2012 miał regularne wpisy w systemie reanult europa i skończyło się na 82 tyś, potem te faktury czy co to było z ddekry wiec jak dla mnie przebieg realny.

Co do środka, gałka zmęczona, i rączki standardowo na łączeniu czarne, może na foto nie widać. Skóra i ogólnie fotele nie były czyszczone, a przynajmniej na takie nie wygladają.

Miałem na myśli, że spodziewałem się że będzie mi chciał wepchać do podpisania umowę Kupna-Sprzedaży bo to nie jest komis.\

 

Co do foteli to powiem tak że w Grande punto którym jeździłem w ciągu 10 tyś kilometrów po mieście (trasy po 5-10 KM) fotele wyglądały 10x gorzej niż Kangoo które mieliśmy z przebiegiem 250 tyś w trasie. Jednak mi się wydaje, że dla fotela najgorsze jest wsiadanie, przynajmniej ja mam tak że połową dupy ląduję na tym boczku, wiec jest mocno ugniatany...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać kolejnego tematu, więc dodam tutaj kolejny link Renault Megane

 

Samochód był obcharowany z jednej strony, lakierowane były drzwi przednie i tylne, handlarz mówi że ma zdjęcia przed.

Pomimo tego ospojlerowania źle nie wygląda, no jedynie ten tandetny napis sport. Z tego co wyszukałem to fabryczne ospojlerowani, tzn sprzedawał je Renault, ale nie wiem czy można było kupić nowy samochód z takimi bajerami czy tylko dokupić i dołożyć ? Bo w internecie wszystkie wzmianki które znalazłem to to że można było kupić i dołożyć.

 

Vin jeszcze nie sprawdzałem bo na razie kontaktu nie mam z moim człowiekiem. Ale co sądzicie ? Na pewno progi trzeba sprawdzić bo pod takimi plastikami blacha lubi gnić. Ale wnętrze wygląda przyzwoicie, wyposażenie spoko. Jak na sprzęgło to trochu wcześnie zajechana, chyba że hak się przyczynił.

 

Mam nadzieje że rzucicie okiem. A ja dam znać co tam siedzi w systemie o nim :) Ahh no i mam nadzieje że to fabryczne xenony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xenon wyglada na fabryczny, ale nie ma 100% pewnosci bo zdjecie od strony kierowcy wnetrza jest niewyrazne. jeżeli jest pokrętło regulacji wysokości = xenon nieoryginalny.

 

Bardzo fajna opcja wyposażeniowa.

 

Pierwszy raz widzę taki komplet ospojlerowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!