Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. :)

Mój problem dotyczy urwanego "uchwytu" od nawiewu. Nie mam pojęcia jak go nazwać przez co nie mogę też znaleźć gdzie taki kupić. Orientujecie się może gdzie dokupie? :) Czy żeby go zamontować wystarczy "zdjąć" kratke nawiewu?:)

post-88284-0-54746800-1453508917_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem całą kratkę, bo szybciej to trwało a koszt w sumie niewielki.

Gorzej tylko z montażem tego, bo trzeba to dokładnie wsadzić w rurę nawiewu, ale da się :)

Jeśli ten język nie ma pourywanych zaczepów to wystarczy założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksandra08 głowa do góry! Miałem ten sam problem i do naprawy wystarczy wyciągnąć tę lamelkę na której zamontowany jest uchwyt. Da się to zrobić ponieważ te lamelki są wykonane z super elastycznego plastiku a w bokach kratki są zamontowane niezbyt długimi wypustkami (ja nagniesz ją na środku powiedzmy do góry to drugą ręką z jednego boku spokojnie uda Ci się wypiąć ją z mocowania) jak będziesz mieć ją na wierzchu to zwyczajnie ten uchwyt, który się rozpiął sklej po uprzednim nałożeniu na lamelkę. Montaż całości w odwrotnej do opisanej wyżej kolejności. Nawet nie czuję jak rymuję ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, mea culpa. Nie dodałem a jest to faktycznie warunek konieczny by nie napsuć przy okazji więcej. Temperatura otoczenia dla tych operacji min 21st . Ja osobiście by mieć pewność, że nic nie pęknie przy tym wyginaniu i wyciąganiu dodatkowo podgrzałem miejscowo demontowaną lamelkę suszarką do włosów. Wtedy tworzywo robi się mega elastyczne i demontaż robimy "z marszu" po sklejeniu uchwytu na lamelce również podgrzałem ją by sprawniej wróciła na swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!:) W takim razie poczekam aż się ociepli i oddam w ręce jakiegoś mężczyzny. Jako kobieta troche spanikowałam ale dobrze, że wydaje się to na tyle proste, że można to zrobić samemu bez udziału "specjalistów" zdzierających fortune na małych pierdołach.:) Niby mały uchwyt a razi teraz w oczy. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie,

mam też taką usterkę jak Aleksandra08.

Odpadła mi blaszka z tego uchwytu nawiewu (panel środkowy :(), tak że nie mogę ruszać nią lewo-prawo. Mam tą cienką blaszkę i uchwyt od sterowania nawiewem widoczny na zdjęciu Aleksandry.

Odpiąłem kratkę nawiewu i niestety, druga część tego "suwaka" wpadła gdzieś do środkowej konsoli. Głęboko i jej nie ma.

Można gdzieś to sobie załatwić?

Ktoś może ma tą małą część?

 

-----------

 

OK, już naprawione. Kupiłem cała kratkę nawiewu i wymieniłem co potrzeba ;-)

Edytowane przez muuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja z kolei miałem taką sytuację, że jednego dnia jak wsiadłem do auta to każdy z tych języczków (w każdym z nawiewów) zupełnie jakby stracił na swojej wytrzymałości i po delikatnym dotknięciu pękł/rozkleił się (w miejscu tych delikatnych wczepów).. Nie wiem, jaki czynnik na to wpłynął, że tak jednocześnie się to wydarzyło..
Więc podbijam pytanie, czy gdzieś jestem, w stanie kupić same te plastiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wallchok samych plastików niestety nie kupisz, musisz kupić cały nawiew lub samą kratkę do której jest przymocowany ten uchwyt bez ozdobnej ramki naokoło (przynajmniej w przypadku skrajnych nawiewów z lewej i prawej strony). Na allegro masz pełno takich ofert, wiem bo sam wymieniałem u siebie jakiś czas temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odgrzebię trochę temat, bo przydarzyło mi się to samo. Na cztery kratki, w ciągu tygodnia pękły trzy "języczki". I nawet się specjalnie nie dziwię. Zatrzask to cieniuki paseczek plastiku, przy ciepełku rzędu 30stC, po włączeniu klimatyzacji taki plasticzek dostaje szoku termicznego. Sam bym się popsuł :-)

 

Czy ktoś próbował te uchwyty jakoś reanimować? Sklejać, łatać, czarować? Trochę smutno, jak nie da się sterować nawiewem, a kupować całą kratkę z powodu takiej pierdoły to ani ekonomiczne, ani eko :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!