Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Żarówki led pozycja-stop Megane Grandtour


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Niedawno pokusiłem się o zakup takich żarówek ledowych http://allegro.pl/zarowka-led-p21w-5w-bay-15d-75-wat-15-5w-cree-stop-i5970190554.html w miejsce tradycyjnych żarówek dwuwłóknowych pozycja-stop. Pojawił się jednak problem, bo żarówki po założeniu w gniazdo świecą maksymalnym strumieniem świetlnym tzn. nie działa pozycja tylko cały czas stop. Nic nie dało odwrócenie żarówki o 180 stopni. Napisałem więc do sprzedającego mi te żarówki i otrzymałem po wyjaśnieniu taką odpowiedź i schemat prawidłowego podłączenia:

 

Otóż problemem jest pojawiający się minus (zapewne w niektórych autach) na przewodzie + (plusowym) Stopu.

Można to rozwiązać wstawiając diodę prostowniczą np. BYP 401 w kierunku do żarówki, uniemożliwiając + (plusowi) zablokowanie żarówkiJ tym samym separując żarówki od siebie.

Taką czynność należy wykonać w dwóch wiązkach reflektorów tylnych najlepiej przed samą oprawką w lampie wg schematu z załącznika.

 

Mam więc pytanie, czy sam dam radę zrobić takie podłączenie, w które z kabli wchodzących do tylnego światła wlutować te diody, niestety nie posiadam schematu wiązki wchodzącej do lampy w moim samochodzie

post-1972-0-60829900-1455102485_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ludzie, w jakim celu stosujecie takie "modyfikacje"? A opis na aukcji, normalnie mnie rozłożył, moc świetlna :applause:

Wyrzuć, daj sobie spokój, szkoda czasu i zdrowia. Producent zaprojektował klosz i lustro zogniskował pod odpowiednią żarówkę. Nie psuj tego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie takich odpowiedzi na moje pytanie się spodziewałem, liczyłem na pomoc, szkoda bo żarówki w kloszu świecą dużo lepiej niż tradycyjne.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczyłem na pomoc

Gdybyś poprosił o pomoc w włamaniu też byś zapewne takiej nie otrzymał.

Prosisz o pomoc w czymś, co nie jest właściwym postępowaniem.

Ty tych lamp i tak nie będziesz widział, a będzie to komuś za Tobą jazdę utrudniało.

Nie ma zgody na takie postępowanie.

Obawiam się, że z powodu bliskiej lokalizacji i ja mogę za Tobą jechać, czego bardzo bym nie chciał.

Nie dalej jak przedwczoraj miałem okazje jechać od Świerklan do Rybnika, jako drugie auto za takim majsterkowiczem, który z przodu miał dzienne ledy, a z tyłu ciemno. Tylko mijania tego za nim w jego odblaskach się odbijały.

Było już po 18 czyli ciemno jak w nocy.

Był na tyle niekumaty, że nawet czeste mruganie drogowymi ignorował i nie pomyślał, że coś jest nie tak z tyłu.

A powinien mu ktoś, najlepiej TIR w tyłku zaparkować, by debila ledowca wyeliminować z drogi.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem sobie spokój z tymi ledami,wczoraj je odesłałem i kupiłem takie żarówki,mam nadzieję ,że będą lepiej świeciły od fabrycznie zamontowanych

http://allegro.pl/philips-zarowka-stop-p21-5w-12v-bay15d-vision-2szt-i5718530388.html

Edytowane przez kammat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!