Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Ostatnio kupiłem scenica 2 w grandzie i zaczęło się...

Wpierw stwierdzono końcówki drążków i lewy sworzeń, pierdoły. Kiedy je kupiłem i chciałem wymienić, okazało się że ww elementy są ok a padła maglownica.

OK warsztat stanął na wysokości zadania, i wymienił ją za free (kosztowało mnie to trochę więcej no ale mam przekładnię nówkę).

Niestety po oględzinach na zbieżności okazuje się ze tylna belka skrętna, ma odchylenie ponad 2° co sugeruje mi mechanik że jest to już znaczne odchylenie.

Na dodatek coś mi "hroboli" pod podłogą, nie mogę do końca zdiagnozować gdzie to tak "tlucze".

Wydawać kasę można bez końca, ale czy w Zielonej Górze znajdę serwis który sprawdzi mi dobrze zawieszenie?

Skoro na przeglądzie przed zakupem stwierdzono usterki za łączną kwotę do 1000 a aktualne koszta (gdybym już usunął to co wyszlo) to nieco mniej jak 2000.

Chciałbym wiedzieć czym jeżdżę. Bo komfort samej jazdy jest, ale stukoty i harczenia skutecznie niwelują radość z jazdy :(

Edytowane przez aloisy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wolę ściągnąć z zachodu z większym przebiegiem i chociaż z zawieszeniem mieć spokój.

Obecnie mam megane III 2013 rok, 33 tys km zrobione i już łącznik stabilizatora wymieniałem, teraz znowu coś zaczęło stukać.

Espace ma 260tys km w tym 30 tys po Polsce i zawieszenie jest w lepszym stanie (nic nie stuka nic nie puka) niż w megance.

 

Podjedź na stację kontroli pojazdów, za 10-20zł sprawdzą co i jak. Jak mechanicy zaczną gdybać to wymienisz zawieszenie razem z podłogą a i tak może nie znajdą.

Jak harczenie podczas przyspieszania - sprawdź poduszki silnika i wydech. Jak silnik się mocno odchyla, to ciągnie za sobą wydech, a ten haczy np o sanki lub podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie prędkość nie ma znaczenia. Wczoraj pojechałem do mechaników by się przejechać na Wertera i też nic. To się dzieje (tak mi się wydaje, bo na tym etapie na 100% nie wiem) podczas normalnej jazdy podczas skręcania (niezależnie w którą stronę).

 

PS. Czemu jest taka nagonka na polskie auta, te jak i niemieckie często są w agonalnym stanie, tylko handlarze ukrywają wady które wychodzą po czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz procentowo, gdzie auta są serwisowane za granicą, a jak to w Polsce wygląda.

(pomijam oczywiście przypadki naszych rodaków zamieszkalych na stałe albo czasowo poza granicami, bo w ich mentalności nadal siedzą polskie przyzwyczajenia i albo tam sami naprawiają, ewentualnie szukają tanich mechaników, lub też serwisują swoje wozidła co jakiś czas w podobnych warsztatach, jak przyjadą na chwilę w rodzinne strony)

Popatrz na jakich drogach (nawet lokalnych) te auta są użytkowane...

Co z tego że w ostatnim czasie u nas też przybyło autostrad i ekspresówek, skoro większość aut jeszcze ich nie widziała, albo widziała sporadycznie, bo służy do dojazdu do pracy, sklepu, szkoły, na krótkich odcinkach i byle jakimi drogami lokalnymi.. Na niektórych z nich, prócz sławetnych dziur są jeszcze dodatkowo zabudowane progi zwalniające i inne szykany. A co tam, że przed nimi jest znak ograniczenia do 20km/h...

 

Nie jestem absolutnie przeciwnikiem kupowania aut w Polsce użytkowanych, sam przecież takie sprowadzone, a już w Polsce przeze mnie użytkowane posiadam.

Też ewentualnie chciałbym mieć potencjalnego kupca na nie. B) hehehe.

Sam jednak za takim się nie oglądam. Nauczyło mnie tego własne doświadczenie..

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z rana skrzypiało z przodu (tam miałem wymienianą na dniach maglownicę). Czy jest jakiś dobry magik od zawieszenia w Zielonej Górze? Bo powiem że zaczyna mnie drażnić temat, a sam specjalnie na tym się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!