Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

To ja założyłem wątek i sprawa się chyba wyjaśniła. Otóż u mnie wentylator włącza się od razu po uruchomieniu silnika jak klima jest włączona. Tak miałem ustawioną klimę i nie zwróciłem uwagi. Jeśli przycisk od AC jest wyłączony to wentylator na chłodnicy nie chodzi jak silnik jest zimny. Mam nadzieję że tak powinno być, bo w międzyczasie zdążyłem sprawdzić przekaźniki, ten rezystor z bezp. termicznym przy chłodnicy i nawet wymieniłem czujnik temp. płynu chłodzącego. Niepotrzebne koszty (nowy czujnik 100zł).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za dokończenie.

Niby się zgadza, przy wyłączonej klimie się nie załącza, ale przy wyłączeniu klimy po uruchomieniu silnika wetylator to staje to rusza,jednym słowem wykazuje niezdecydowanie zatrzymuje się na stałe po pewnym czasie - ale może już ma tak być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Moze mi ktos podpowiedziec gdzie znajduje sie czujnik temperatury odpowiedzialny za wlaczenie wentylatora, (w chlodnicy?) Poniewaz mam podobny problem co przedmowcy, włacza mi sie wentylator, tzn raz tak a raz nie, mimo ze klima wylaczona, moze ktos zna wartosci rezystancji czujinka przy poszczegolnych temperaturach, jesli macie jakies pomysly z gory bede wdzieczny.

Pozdrawiam

aha dodam ze w aucie cieplo leci z nawiewow, czyli termostat ok, wskaznik pokazuje dobrze temperature na wyswietlaczu.

 

[ Dodano: 2008-03-11, 19:31 ]

Sorry ze pisze o tym samym ale ciagle mam kłopot z właczajacym sie wentylatorem, moze mi ktos pomoc bo juz sam nie wiem za co sie zabrać. Z gory dzieki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

potrzebuje pomocy, bo już nie wiem sam co mam sprawdzic po tym jak przeczytałem cały ten temat. Otóż u mnie sytuacja jest następująca, od kiedy mam renie to jeszcze nie słyszałem abyu włączył mi się wentylator, dziś sprawdziłem na krótko czy nie padł mi aby sam wentylator na chłodnicy. Wszystko działa. Tylko nawet jeśli mam włączoną klime to nie chodzi. W kabinie nie leci zimne powietrze. Regulacja temperatury działa ok, więc wnioskuje z tego że termostat jest w porządku. Co jeszcze mam dokładnie sprawdzic i czy da się to zrobic samemu?? Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej megance wentylator się załacza przed otwarciem przez termostat dużego obiegu (na chłodnicę). Zwróciłem na to uwagę, bo wentylator załączył się przy 20 st. mrozie i zimnej chłodnicy. Wentylator chwilę sobie pochodził i się wyłączył, dopiero po chwili termostat otworzył duży obieg. Wynika z tego że czujnik odpowiedzialny za załączenie wentylatora jest zamontowany w małym obiegu, albo jest załączany przez komputer w oparciu o czujnik temperatury silnika. W serwisie powiedzieli że w megankach (co często również przy innych kłopotliwych pytaniach słyszałem) tak już jest i oni nie są w stanie tego zmienić, wiec nie drążyłem dalej tematu.

Nie mam schematu elektrycznego samochodu tego rocznika.

Najśmieszniejsze jest to, że jak trafiłem na książką (jeden egzemplarz) z opisem mojego rocznika Meganki i ją kupiłem, to nie było w niej interesujących mnie schematów elektrycznych sterowania: silnikiem, oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś miałem sprawdzony przekaźnik, i jest on ok. jutro jade na sprawdzenie klimy i napisze co i jak

 

byłem już u gościa od klimy, układ jest szczelny a poziom czynnika wystarczający do uruchomienia wentylatora, tylko coś mi sprężarka sie nie załącza :-/ po południu jeszcze jade do niego na dokładniejsze oględziny co może byc przyczyną takiego stanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wszystko wisi, umówiłem sie z majstrem na przyszły tydzień bo niestety u mnie w suwałkach ciężko z dobrym mechanikiem, spróbuj tak jak ja, ja podjechałem na komputer do renault i tam zawsze jest jakiś elektryk, a czasem może będzie chciał na lewo dorobić i coś sie uda, u mnie napewno to usterka elektryczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekok u mnie klima poszla !! sprawdz wszystkie czujniki temp i cisnienia.

sluchaj moze Ci to pomoze ..

Link do identycznego tekstu w innym poście: http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=63607...ighlight=#63607

Wklejenie identycznego tekstu w tym poscie jest multipostem. Treść przeedytowałem wstawiając linka do Twojego w innym temacie, pisanego 3 minuty wcześniej. Następnym razem otrzymasz paseczek. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszelką pomoc, jeszcze mój mechanik nie ma czasu:/ chyba poszukam innego:/ ale mimo wszystko dzięki

 

[ Dodano: 2008-06-02, 16:02 ]

tak mimo tego że mechanik nie ma czasu chciałbym się dowiedzieć czy to:

 

f484b699bbf1eeb9m.jpg

 

może mieć coś wspólnego z tym że klima mi sie nie włącza, jest tam jakiś czujnik (zaznaczony na zielono) tylko jakoś nigdzie nie widze od niego jakiegokolwiek przewodu, gdyby ktoś mi mógł odpowiedzieć od czego on jest byłbym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo wazny czujnik - prestostat 3-y funkcyjny !!

steruja zalaczaniem wentylatorow i wylaczaniem sprezarki przy wysokim i nie zalaczaniu przy zbyt niskim cisnieniu.

poczytaj w materialach w watku "problemy z klimatyzacja"

bez niego klima nie ma prawa dzialac, ja go u csieie wymienialem, wraz z przewodem wys. cisnienia, jak sie okazalo pozniej niepotrzebnie ( nowy 370 w serwisie, zamienik hella 180 pln) uzywka 100 pln :), moge odsprzedac jesli komus potrzeba. a za przwod oddalem 200 pln, nowy 570 !! wysokie ceny ma reno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i już po mechaniku, dziś sie bawił przy moim samochodzie, wszystko sprawne poza jedna rzeczą, komputerem a dokładniej w oprogramowaniu, mówił mi że w Gdańsku przegrogramywują kompy ale powiedział że może zrobić to poza obiegiem i podłączyć od razu klimę wyłączając z obiegu komputer (mówił że tak było w starszych lagunach) w środe znowu stawiam samochód na ten zabieg i w końcu będe się cieszył sprawną klimą. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!