Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana przedniej szyby :(


Rabcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebna mi wasza fachowa rada :P:P otóż wczoraj dostałem kamieniem w szybe od pędzącego z nad przeciwka samochodu... Z takiej małej dziurki poszła mi Krecha przez całą szybe. Czy ktoś z was może już wymieniał przednią szybę ? czy zna ktoś mniej więcej koszta takiej wymiany... Byłbym wdzięczny gdybyście dali mi namiar na sprawdzoną firmę która się zajmuje produkowaniem( bądź sporowadzaniem) takich szyb.

 

Megane II 2003r.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem świeżo po wymianie, tyle że robiłem to z OC sprawcy uszkodzenia...

 

O ile wiem, szyb jest kilka rodzajów - każdy w innej cenie. Sugeruję, żebyś zadzwonił do ASO i podając swój numer VIN dowiedział się jaki konkretnie typ jest u Ciebie. No, chyba że z powodów finansowych decydujesz się na najtańszy wariant - ale wtedy rezygnujesz np. z czujników deszczu i świateł.

 

U mnie było tak - PZU wyceniło szybę w kosztorysie na 350 zł (i za tyle można by chyba kupić Picklingtona czy inny zamiennik) w ASO zaproponowali taką samą jak była fabrycznie za 2400.

 

Podjedź do jakiegoś dobrego warsztatu szklarskiego - może uda się naprawić uszkodzenie (na co bym nie liczył, ale zapytać można)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ,że wcześniej nie wiedziałem że można szybę skleić.Miałem ryskę ok 5 cm i wymieniłem szybę na nie oryginalną (300zł z wymianą ,oryginalna ok 800 zł) Jeżeli masz tę fioletową antyrefleksyjną to próbuj skleić bo różnica w widzeniu przez szybę jest kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krilas, fachowcy od szyb nie polerują rysek. Naprawa polega na tym ze peknięcie jest oczyszczane, koniec pękniecia nawiercany (w celu uniemożliwienia dalszego postępowania pęknięcia od tego punktu), wysysane jest powietrze, nakładany jest klej który kurczy się i utwardza pod wpływem promieni UV, a potem pod lampą UV pęknięcie jest sklejane. Fakt jest taki, że jest to tanie i skuteczne działanie (kleiłem już 2 razy w starych samochodach), ale pod światło rysy można się doszukać - patrząc natomiast "standardowo" pęknięcia nie powinno być widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!