Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki FOCAL ASO


Rekomendowane odpowiedzi

Z montażem jest sporo zabawy, ale generalnie zestaw jest plug and play.

 

Wzmacniacz wrzuciłem do bagażnika i przewody poprowadzone stroną pasażera, przy progu drzwi, bez problemu starczyły. Nie zamontowałem tylko przednich wysokotonowych głośników (zostawiłem firmowe). Od spodu przeszkadzają przewody wentylacyjne, a z góry nawet zaślepki nie chciały specjalnie wyjść. Głośniki do przednich drzwi mają kiepskie uchwyty. Sam głośnik jest okrągły i do tego są takie dosyć wysokie plastikowe mocowania. Dwa skrajne opierają się o tapicerkę drzwi i kiepsko wtedy przylega. Zastąpiłem je stożkowym wkrętem i mała podkładką. Za panelem klimatronika jest bardzo dużo miejsca i można tam zmieścić i dobrze przymocować przejściówkę pod dane radio. Zasilanie wziąłem z zapalniczki z bagażnika. I mimo 30 A bezpiecznika na wzmacniaczu, bez problemu działa na 10A zapalniczkowym. W mojej wersji radia wzmacniacz korzysta tylko z wyjścia głośnikowego radia. Sam się włącza i wyłącza. Jedyny mankament takiego rozwiązania, to przy wyłączeniu ręcznym radia czasami jest mały trzask w głośnikach. Przy włączeniu nie ma tego efektu. Głośniki są załączane z odpowiednim opóźnieniem.

 

Jeżeli chodzi o odsłuch, to tak jak pisałem wcześniej, największy efekt dały same głośniki. Dźwięk stał się przestrzenny. Słychać każde detale na tych samych kawałkach. Dodanie wzmacniacza dodaje basik na froncie. Na razie wyłączyłem wszystkie efekty w radiu (oprócz efektu "kierowca").

 

Jeżeli komuś uda się zdobyć zestaw za rozsądne pieniądze, to bardzo polecam.

 

Jeszcze jedna uwaga, jeżeli chodzi o montaż. Pomiędzy blachę drzwi, a dystans głośnika trzeba nakleić milimetrową piankę. Bez niej czasami słychać trzaski.

Edytowane przez yogin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie! Cena bomba, w ASO 2900zł więc różnica duża.

A tak w woli podłączenia - rozumiem że głośniki grają przez wzmacniacz z subem? czy grają na radiu?

Edytowane przez bigmaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odkopię troszkę, bo zastanawiam się nad tym subem z Focala, bo strasznie drażni mnie brak niskich tonów, jako że w poprzednim samochodzie miałem własnej roboty skrzynię z tyłu, która masowała plecy niemiłosiernie i nie trzeba było włączać masażu w fotelu.

Jednak o co chodzi. Co oznacza w kontekście wzmacniacza Plug&Play? Przecież tego nie ma gdzie wpiąć bez demontażu R-Linka 2 ? Ktoś próbował to w ogóle demontować żeby się dostać do tyłu radia? Szukałem po internecie, ale nigdzie nic nie ma.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ten zestaw będzie pasował do IV, ale w III Plug&Play oznacza: wyciągnięcie radia, wypięcie wtyczki z przewodami od głośników, wpięcie wiązki Facal z jednej strony do radia, z drugiej do oryginalnej wiązki.

Ostatnio odbyłem dłuższą podróż (północ <-> południe) i muszę powiedzieć, że wzmacniacz trochę się grzeje. Ale na szczęście ma zabezpieczenie termiczne i nawet jeżeli przez przypadek zasypiecie go bagażem to się grzecznie wyłączy.

Przed urlopem podłączyłem głośniki wysokotonowe Focala i w moim przypadku bardzo kiepsko grają. Nie mam pojęcia co jest nie tak, czy coś ze zwrotnicami jest nie tak, czy z samymi głośnikami. Ostatecznie zostawiłem fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!