Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukot/klepanie z silnika


Piccolo

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i koleżanki. Od kilku dni podczas porannego uruchamiania auta słyszałem lekki stukot/klepanie z okolicy silnika, ale mówiłem sobie że zimno i olej się musi rozprowadzić (głupi byłem bo przecież na -15 miałem wcześniej ciszę) Dzisiaj jak już dojechałem do firmy na biegu jałowym otwarłem maskę i ewidentnie klepanie słychać spod kolektora. Kolega mechanik który autko serwisuje stwierdził (przez telefon) że prawdopodobnie kończą się popychacze. Czy tak może być? Jeden kosztuje ~30 zł. Dodam że szykuje mi się za 2 tygodnie zmiana oleju który ma już nalatane 13.000 km ; Czy ewentualnie to klepanie może być spowodowane tym że olej już mocno zużyty i jest go mniej (2 kreski) Dzięki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwna sprawa. Dla świętego spokoju odkręciłem wszystkie cewki i sprawdziłem czy suche. Po wkręceniu jak gdyby stukot mniejszy. No to organoleptycznie przy wkręconych cewkach popychałem je lekko do przodu/tyłu i bum - 3 cewka w momencie gdy ją lekko popchnę - od razu pojawia się dość głośny stukot. Co to do diabła może być? Cewka/kabel nie łączy i nie pali na jeden gar? Walnięta świeczka? Nie wyczułem żeby był słabszy ani nie telepie itp. Póki co wkręciłem ją tak (lekki obrót w prawo) że nie słychać nic i jest ok, ale nie wiem czy na stałe tak może zostać i co może być problemem. Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W sobotę będą zmieniane łożyska z przodu, klocki, olej i filtr to wtedy także sprawdzimy cewkę/świecę :)

 

Dodano: 08 mar 2016 - 10:31

Chyba czas najwyższy sobie palnąć w łeb. Podczas ostatniej wymiany rozrządu zapomnieliśmy dokręcić 2 i 4 świecę. Przejechałem tak około 10.000 km ;P Świece nowe, dokręcone (:P) i problem znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!