Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komunikat "Sprawdź wtryski"


elMike

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ; )

Jestem po wymianie silnika 1.9 dCi. Przed wymianą, często gdy jeździłem trochę bardziej dynamicznie, wyświetlał się komunikat "sprawdź wtryski". Do tego reguła było, niezależnie od stylu jazdy, pojawienie się tego komunikatu przy 130km/h. No po prostu zawsze, przekroczyłem tą wartość, wyświetlał się ten błąd. Towarzyszył temu spadek mocy, po 2 tysiącach obrotów czuć było wyraźny niedostatek.

Po wymianie silnika w pierwszy dzień stestowałem to, pojeździłem dynamicznie, rozkręciłem go do 140km/h, wszystko okej. Na następny dzień przyszło mi wyprzedzić 2 auta, nie zjechałem jeszcze nawet na swój pas, a błąd znowu się pojawił. I dziś znów przy 130km/h. Czytałem już kiedyś o tym, ktoś tam pisał o czujniku doładowania, ktoś tam o brudnym EGRze... O ile EGR kiedyś czyściłem i nie pomogło, tego czujnika nie ruszałem. W nowym silniku mam nową listwę wtryskową (ale wtryski stare), a tam też jest chyba jakiś czujnik, nie wiem jaki. Miałem nadzieję, że to zniknie wraz ze zmianą jednostki napędowej, ale jednak pozostało.

Ma ktoś jakieś pomysły co do przyczyny, albo miał podobne przeżycia...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok, wygląda na to, że winny był czujnik doładowania turbiny. Podobno podczas jazdy czasem podawał za niskie, czasami za wysokie ciśnienie (?) do turbiny. Taką postawiono mi diagnoze, i faktycznie, po wymianie czujnika problem zniknął. Samochód jest też bardziej dynamiczny, i równy w pracy. Nie jestem znawcą tematu, ale jeśli ktokolwiek będzie miał taki problem (a czytając po necie natknąłem się na to kilka razy, i też przyczyny były różne, niekoniecznie związane z wtryskami) to warto sprawdzić ten czujnik ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!