Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lusterko wsteczne - dziwne mocowanie


Rekomendowane odpowiedzi

tak szyba była wymieniona. Dlaczego nie wiadomo, bo we francjii to było jeszcze. Jednak jak pisałem w pierwszym poście szpachli ani drugiej bądź większej ilości lakieru nie ma. Dlatego też się zastanawiam czy coś trzeba do tego czujnika. Ale to dam znać jak będę miał zdjęcia.

ps. a czy najtańsza to nie wiem, wiem tyle że oryginalna od reno-przynajmniej ich znaczek jest.

 

Połączono z istniejącym tematem.

W mojej megi miałem schowany czujnik w podsufitce, a nie przymocowany do szyby. Wygląda to tak:

thumb_hosting_zdjec_1457546664__20160309_172257.jpg

thumb_hosting_zdjec_1457546687__20160309_172307.jpg

thumb_hosting_zdjec_1457546700__20160309_172313.jpg

thumb_hosting_zdjec_1457546711__20160309_172325.jpg

thumb_hosting_zdjec_1457546722__20160309_172331.jpg

 

Stąd też pytanie brakuje mu czegoś(oprócz żelu)? Bo nie mam pojęcia jak niby mam go przyczepić.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba przystosowana do czujnika ma w odpowiednim miejscu fabrycznie przyklejony plastikowy pierścień, którego Tobie brakuje.

Jest to tak wycentrowane, że widoczna przezroczysta "łezka" od czujnika świateł idealnie trafia w niezaciemnione miejsce.

W ten pierścień wchodzi czujnik z warstwą żelu i całość jest od tyłu zapinana spinką z sprężystej blaszki.

Spinki na fotkach też nie widzę.

Najlepiej jakbyś poszukał rozbitka ze stłuczoną szybą i z niego powybierał co potrzebne, łącznie z tym pierścieniem, blaszką i podstawą lusterka.

Potem dopiero szukać szklarza, który będzie się tym chciał pobawić.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym czujniku brakuje blaszki obejmy. Na czujnik wylewa się specjalny żel który jest w strzykawce dwuskładnikowy. Żel ma być wylany w ten sposób aby był lekko wypukły czyli wystający ponad krawędź a oczko w czujniku ma być nie zalane. Trzeba zwrócić uwagę aby nie robiły się pęcherzyki powietrza. Po około 20 minutach gdy to stężeje przykłada się do szyby i zapina się blaszką obejmą po obu stronach. Myślę że taką blaszkę dostaniesz w warsztatach gdzie montują szyby albo na szrotach.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!