Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lusterko wsteczne - dziwne mocowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

Nie dawno zakupiłem Megane II z 2005 roku, w meganie została wymieniona przednia szyba jakieś 4lata temu, nim został on sprowadzony z francji(bity raczej nie był-czujnik niczego nie wykazał). Gdy samochód został sprowadzony nie miał już lusterka wstecznego, a także czujnik deszczu został odłączony i schowany w podsufitce. Poprzedniemu właścicielowi to nie przeszkadzało, jednak ja chce mieć lusterko, więc zakupiłem przez allegro i dopiero wtedy zauważyłem, że mocowanie jest jakieś inne niż lusterko

thumb_hosting_zdjec_1457359990__20160307_1216151.jpg thumb_hosting_zdjec_1457360029__20160307_1216201.jpg thumb_hosting_zdjec_1457360065__20160307_1216301.jpg thumb_hosting_zdjec_1457360081__20160307_1216351.jpg

I teraz pytanie jak niby mam zamocować lusterko na tym? Lub ktoś wie jakie lusterko na tym mocowaniu mogło by się utrzymać?

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz żadnego to już bym zamontował lusterko fotochromatyczne, samo ściemniające się, niewiele większy koszt a przydatna funkcja.

Lusterko powinno pasować od też od ScenicII, trzeba tylko kupić z uchwytem klejonym do szyby a ten zdemontować i podciągnąć z lampki zasilanie. Jeśli sam się obawiasz to zrobić to podjedź do jakiegoś warsztatu wymieniającego szyby w samochodach to za niewielką kasę ci to zrobią.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to coś pomoże:

http://megane.com.pl/topic/13189-lusterko-fotochromatyczne-montaz/

http://megane.com.pl/index.php?showtopic=28329&view=findpost&p=375249

Ogólnie musisz zmienić uchwyt na szybie, czyli obecny zerwać a odpowiedni przykleić.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj bo na zwykłym też możesz się "przewieźć"

Mam w garażu zwykłe, zdemontowane ze scebiola II które tam było fabrycznie i jego podstawa jest identyczna jak elektrochroma, którego teraz w sceniolu posiadam.

Lusterka na portalach aukcyjnych są sprzedawane jako współzamienne dla sceniola, megany,laguny.....

Edytowane przez gojgien
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no podejdę do szklarza i zapytam czy to ściągnie mi to bez zniszczenia szyby, jeśli tak to założę to które mam teraz. Tylko pytanie czy dostanę gdzieś uchwyt do niego, bo na alledrogo wychodzi za 5 dych(z wysyłka), za taki mały kawałek metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W googlach wpisz: uio scenic i tam na forum zapytaj, jest z Krakowa i ma na pewno, ma trzy SCII na części w których są takie lusterka z tymi uchwytami, nawet możliwe że i ma w jednym zwykłe. Może się dogadasz i sprzeda ci taki uchwyt.

Obudowę plastikową zasłaniającą uchwyt masz? Tą co jest przy szybie.

Edytowane przez karllo
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowę mam, razem z lusterkiem facet sprzedawał. A powie mi ktoś jeszcze jak zamontować czujnik deszczu? znaczy się coś musi być na szybie by go przykleić? Bo wiem, ze musze uzupełnić żel, ale nie wiem co trzyma niby czujnik na szybie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz wprawy to może być różnie, tutaj proponuję jednak aby zrobił to warsztat wymieniający szyby, przy okazji zrobi ci dwie rzeczy, zamontuje uchwyt i przyklei czujnik. Niby w necie są poradniki/filmiki jak to zrobić ale czasem warto zapłacić niż się męczyć, ale to już każdy sam decyduje.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jakieś dobre zdjęcia tego co ci przyszło i wstaw tutaj to się zobaczy i może ktoś coś podpowie. Sprawdź/poczytaj czy da się go domontować aby działał i czy jest jak go podpiąć. Z lusterkiem problemu nie będzie zasilanie podciągniesz z oświetlenia najwyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik deszczu już był, więc z podłączaniem problemu nie będzie. Tylko był schowany w podsufice(nie wiem czemu), nie ma w nim żelu, to widzę na pierwszy rzut oka. Ale zrobię zdjęcia jutro i zamieszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że szyba przednia była wymieniona lub coś było tam kombinowane i zamontowali najtańszą a że pewnie nie chciało im się kombinować z tym czujnikiem to go schowali.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!