Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 1.6 16v


Zajaczek87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o informację na co zwrócić uwagę przy kupnie Megane II 1.6 16v 2007r, sprawa wygląda u mnie tak, mój brat kupił nową megankę tydzień temu w salonie, tą ja sobie u niego zaklepałem ponieważ dosyć mam kupowania aut od handlarzy, ta była kupiona w salonie w Długołęce. Wiem o niej wszystko co było robione itd. rozrząd dopiero za 30tyś robię rocznie 10tyś. Dał mi ją i powiedział jeździj posprawdzaj żebyś później nie płakał(z kasą mi się nie śpieszy). Na początku nie chciał mi jej sprzedać żeby później nie było ale udało się. Powiedział mi że dwa miesiące temu podczas lania płynu do spryskiwaczy zobaczył że płynu chłodzącego jest za mało kupił bańkę 5l, wlał z niej może z 300ml(mówi że ubytek ten powstał w ciągu 2-3 tygodni), mam ją w bagażniku i od tej pory zaczął się martwić bo już sobie w głowie ubzdurał że to uszczelka, od tamtej pory płyn nie jest dolewany obwodnica Wrocławia 160km/h kilka razy w ciągu tygodnia i nic. Choć on twierdzi że nie mógł sobie wyparować, jest przewrażliwiony na tym punkcie(mondeo st220 przegrzany silnik przerabiał) i jeszcze mówi że od 1,5 roku wskazówka temperatury ma skoki minimalne ale widoczne okiem. Auto pali idealnie. moc jest, nic nie stuka buczy piszczy jak nowe. Kto we Wrocławiu jest w stanie prócz ASO sprawdzić mi to auto. Swoją Cytrynę naprawiam u gościa na Ślężnej Francetronic ale do niego dostać się to tak jak wizyta u specjalisty na NFZ, dzisiaj mi powiedział żebym dzwonił w poniedziałek:)

 

Nie będę wklejać zdjęć bo auto wygląda jak nowe, nigdzie nie jest porysowane.

 

EDIT: zapomniałem napisać że ten ubytek płynu powstał podczas największych mrozów we Wrocławiu -10 -15

Edytowane przez Zajaczek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wahań temperatury przerabiałem przy ostatnich mrozach, wymiana termostatu pomogła ale delikatne odchyłki i tak występują.

Jest na pewno lepiej niż na starym bo obserwowałem temperatury przed i po wymianie podłączając się pod OBDII ELM327.

Największy spadek jest przy pierwszym otwarciu termostatu, później już lepiej.

Moim zdaniem wskazówka w liczniku jest zbyt czuła na to.

 

Sprawa ubytku płynu może być również związana z termostatem lub wyciekami na łączeniach układu.

W modelu ph2 masz pewnie jak ja plastikową obudowę z taką miękką silikonową uszczelką.

Oprócz kanałów wodnych uszczelnia ona kanały olejowe, płyn mógł dostać się do oleju i odwrotnie.

Koszt nowej obudowy OEM z termostatem (nierozbieralne) to ponad 200PLN, jeśli zdecydujesz się na zakup to zwróć uwagę czy masz dwu czy cztero-pinową wtyczkę przy czujniku temperatury.

 

post-85286-0-58682000-1457422660_thumb.jpg

Edytowane przez Graffy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, proszę jeszcze o informację odnośnie temperatury, wskazówka stoi ciągle(tz. startuje od minimum i podczas jazdy dochodzi do tej pozycji) w tej pozycji czy tak to powinno wyglądać . Czas jazdy 30 minut miasto czyli ruszanie stanie itd.

 

thumb_hosting_zdjec_1457619462__20160310_101951.jpg

Edytowane przez Zajaczek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wczoraj byłem na warsztacie, auto podpięte do kompa, wszystko ok żadnych wycieków, przebieg 120tys, wyposażenie światła do jazdy dziennej, żadnych otarć, bezwypadkowe, klimatronik, jasna tapicerka, kolor złoty (sedan) opony zimowe na felgach stalowych. Brat wymienił ostatnio klocki tarcze przód i tył, poduchy skrzyni i silnika, sprężarkę klimatyzacji,olej, rozrząd 4 lata temu jak miał 60tyś. Więc trochę tego odpada na dzień dobry(Mechanik powiedział że auto bardzo zadbane i że dużo jest nowego osprzętu). Dzisiaj brat powiedział mi 14tyś, jak myślicie brać czy trochę za wysoka ta cena? bo tak patrząc na allegro to sporo ale tłumaczy się tym że nie kupuje kota w worku.

Edytowane przez Zajaczek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Sekal. Wszystko w porządku, wiesz jak było używane auto, wiesz, że nie było bite. Dodatkowo masz dostęp do całej historii auta, co było wymieniane, masz to wszystko zawsze dostępne na zawołanie. Jeżeli zastanawiasz się, czy jakieś auto z ogłoszeń za 12 000 zł będzie lepsze... To błądzisz. Lepiej dać 14 000 zł i mieć sprawdzonego pewniaka niż dać nawet 11 000 zł i władować w niego po chwili następne 10 000 zł. Trust me, wiem co mówię. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!