Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

komputer pokładowy


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie interesują mnie koszta i dostępność kabla jak i oprogramowania do komputera pozwalające na własnoręczne badania komputera pokładowego w mojej Reni.

 

Orientujecie się w temacie gdzie tego szukać, jak to zdobyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich

------------------------

Zakupiłem dla żony Meganke 1,6 8v 75km, założyłem do niej sekwencje (Stag 300).

------------------------

Aktualnie mam problem z falującymi obrotami, który chyba jak do tej pory nie został rozwiązany - na benzynie jest ok.

------------------------

Mam pytanie odnośnie założenia komputera pokładowego, mianowicie mam licznik gdzie pokazuje elektronicznie km, wyświetlacz (tylko zegarek i temp.)

------------------------

Co muszę wymienić, żeby tego kompa uruchomić?

------------------------

Przeszukałem forum ale nie znalazłem jasnej odpowiedzi poza wymianą licznika, ale na jaki? czy jest jakiś nr którym mam się sugerować? Czy dużo jest z tym roboty?

------------------------

W moim aucie (Omega z 2001 r.) cały komp mam w wyświetlaczu. W Renówkach też są wyświetlacze "duże", ale tam podają tylko info z fabrycznego radia.

------------------------

Z góry dzięki za odpowiedź.

[temat przeniosłem do istniejącego, po co kolega robi takie odstępy] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem zegary z kompem. Mam problem z podłączeniem, nie mam instalacji pod kompa, więc chciał podciągnąć nową. Zacząlem od sterowania, wpiąłem się w 2 pin w kostce brązowej i w momencie kiedy stykam kabalek idący od pinu 2 z masą, na kompie nic się nie zmienią tylko zapala się kontrolka od immo... Dlaczego tak się dzieje? Dodatkowo jak rozkręcałem plastiki to musiałem coś naruszyć bo się kontrolka od poduszek zaczęła palić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolicie ze zapytam o jedna rzecz, przed wczoraj kupilem moja sliczna srebrna renie w irlandii w ktorej mieszkam i tu rodzi sie maly problem, komputer pokazuje wszystko w milach a jak wszyscy wiedza irlandia juz mil nie ma, jak mam to zmienic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie i Panie udało mi się wstawić zegary od megane phII do phI i to w wersji z komputerem pokładowym <ok>

na dniach zrobie manuala jak co z czym połaczyć jak i umieszcze schemat przerobienia kostek za licznikiem tak aby można było zamontować sobie nawet i stary licznik phI i phII

Koszt nowego licznika to 100zł łącznie z kostkami

oto fotki nowych zegarów i już po zamontowaniu :mrgreen:

15e61d97ccabcd83med.jpg

b57565b028e213e9med.jpg

fdf022bd58ab9fcdmed.jpg

6a5bd062cb0cad65med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

 

potwierdzam licznik działa w 100% i komputer pokładowy wyświetla wszystkie dane o paliwku:) musiałem jeszcze podciągnąc kabelek o spalaniu z komory silnika wystarczyło że wpiełem się w puszke z bezpiecznikami koło skrzyni biegów z ECU już miałem podciągnięty :mrgreen:

 

na dniach zrobie manualika do wymiany licznika <ok>

 

p.s. ma może ktoś z szanownych kolegów posiada emulator do zmiany przebiegu w licznikach JAEGER?? bo troszke mam ogromną różnice w przebiegu :mrgreen:

 

pozdro

 

Zapoznaj się z regulaminem. lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

DAREN wielki jesteś - jak tylko zrobisz manuala masz u mnie piwko ;)

Męczyłem się z tym ładne parę tygodni i niestety odpuściłem bo żona auto potrzebowała ;)

Umieść w manualu jak podpiąć komputer pokładowy i co trzeba jeszcze wymienić.

Czekam z niecierpliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Jestem nowym użytkownikiem. szukałem na forum konkretnych info, ale nie mogę znaleść, jesli ktos mi pomoże bede wdzięczny.

 

Mianowicie chodzi mi o zamontowanie komputera pokł. do Meganki phI z 1997 1.9dTi? moje pytanie brzmi Czy do tego modelu da sie zamontować komp. pokł?z góry dziekuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!