Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

komputer pokładowy


Rekomendowane odpowiedzi

witam . dwa tygodnie temu założyłem właśnie komputer pokładowy do mojej meganki. kupiłem licznik angielski ( razem z manetką do tego kompa) kolega przeprogramował na europejski podmienił "cyferblaty" podłączył dwa kabelki i śmiga jak powinien .mało roboty i mały koszt ( 80 złotych) a wszystko na oryginale. jakby ktoś chciał więcej info to zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc to zalęzy jaki jaki licznik ja mam megane z 2000r i tam jest licznik inny niż w tych starszych ale trzeba poszukać taki jak jest w waszych megankach ( a są na pewno z kompem pokładowym)a kabelki idą od skrzynki pod maską ( jeden od spalania drugi od kilometrów przejechanych itp ) do licznika ( pod warunkiem że jest zamontowany komputer pod maską ) wpina sie je w odpowiednie piny i już działa natomiast manetka ma też jeden kabelek który podpina sie do licznika i tyle . w jakie piny wpina sie kabelki ( pisze o mojej megi ) to napisze bo muszę sie upewnić żeby źle nie podać ( w najbliższym czasie

 

[ Dodano: 2008-04-15, 11:38 ]

aha każdy licznik czy to angielski czy to europejski ma na wyświetlaczu opcje w milach jak i kilometrach zależy która jest aktualnie opcja zaprogramowana ( czyli miejsce przeznaczenia pojazdu - kraj)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to raczej w prostym dieslu opada taka zmiana. bo wtrysk jest mechaniczny i tak prawdę mówiąc to pod maską u mnie brak komputera takiego jak w benzynie i nawet nie przychodzi mi do głowy czy coś takiego się znajdzie. u mnie zaś mam wyświetlacz w liczniku ale to i tak za wiele raczej sie nie zda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien,myslke ze masz racje :P Zerknij do ksiazki -tam jasno nam napisali ze z 50 pinia komputera sterujacego silnikiem wychodzi "sygnał o wydatku pompy paliwa dla komputera pokładowego ( jelsi jest zamontowany)" Swoja droga sadze ze to złe przetłumaczenie bo raczej jest to czas otwarcia wtryskiwacza ale niewazne... Tak czy inaczej namierzyłem kiedys na ktory pin w liczniku ma wchodzic ten kabel-jest to bezbarwne złacze ,pin czwarty

pawgaj1 napisz nam jak przeprogramowac zeby były kilometry :P I jesli dasz rade ,to wrzuc fotki. Napisz tez skad dokładnie pociagnac ten kabel od predkosciomierza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja własnie w mojej megance skaczyłem montaz licznika z kompem.Meganka jest 1996 roku czyli stare liczniki. Wpiałem sie tylko w 2 pin w kostce brązowei abym mógł przełączac funkcje. Wszystko było by Ok ale nie mam informacji o spalaniu tylko o paliwie ile w baku i km przebytych. Wiem ze musze z pinu 13 w kompie poprowadzic kabelek do licznika tylko nie wiem w jaki pin. Moze ktos pomoze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Rafał182 słąbo przeczytałes temat :P Jak napisałem wczesniej,jest to czwarty pin w przezroczystej kostce wchodzacej do licznikow.Licznik prawdopodobnie masz ten sam.U mnie jest 1.6 8V z 1996 roku,licznik kilometrow analogowy.Dzienny przebieg tez analogowy.Opisz jak podłaczyłes manetke od wycieraczek.Poprostu przełozyłes dzwignie zapiełes kostke elektryczna nad kolumna kierownicy i juz zadziałało wszystko oprocz spalania chwilowego??

 

p.s. kupie zegary do megane z komputerem pokładowym :P Od anglika lub wersji kontynentalnej

 

Na ogłoszenia o kupowaniu, jest specjalny dział na forum - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wczoraj zamontowałem kabelek o spalaniu tak jak pisałes do 4 pinu w przezroczystej kostce z pinu 13 w ecu. Wszystko działa pięknie. Narazie nie mam tej manetki z dodatkowym guzikem tylko dorobiłem przycisk. Własnie

sie za taką manetko rozglądam. Do manetki trzeba bedzie kabel doprowadzic gdyz nie ma nawet go wpiętego w licznik i połączyc z masa do przełączania funkcji. Jak coś mogę wstawic kilka fotek jak mi to wyszło. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!