Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

komputer pokładowy


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to komp gazu emuluje sygnał wtryskiwaczy.Wiec komputer pokladowy dostaje informacje ze paliwo jest spalane.Problemem jest to ze w zbiorniku paliwa jest ,jak zwykle przy jezdzie na gazie ,mało benzyny wiec sadze ze informacje "do nastepnego tankowania" sa delikatnie mowiac mylace.Mysle ze rozwiazaniem jest podlaczenie komputera pokladowego do czujnika ilosci gazu jednak załoze sie ze potencjometry nie sa takie same :/ Jak sparawdzic-ja sparawdziłbym czy podawane informacje sa sensowne.Np. czy po zatankowaniu gazu do pełna pokazuje nam spory dystans "do nastepnego tankowania" Sadze jednak ze nikt nie bawił sie w podłaczenie kompa pokladowego do gazu... Swoja droga nawet jesli -to wskazanie byłyby zanizone o okolo 10 % Gazu silnik spala nieco wiecej a sygnał byłby nadal z wtryskiwaczy benzyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer pokładowy pokazuje zużycie benzyny takie jakie wychodziłoby gdyby silnik chodził na benzynie, zarówno wartości chwilowe, średnie zużycie i od ostatniego tankowania. Komputer pokładowy nie wie czy samochód idzie na benzynie czy na gazie.

Z tego co wiem niektóre instalacje IV i V generacji (sekwencyjne) wykorzystują dawkę wypracowaną przez komputer benzynowy do ustalenia dawki gazu przez komputer gazowy. Wtedy można sprawdzić jak jest wyregulowana instalacja gazowa - przy stałym obciążeniu silnika przy przełączaniu gaz-benzyna i odwrotnie wartość chwilowa pokazywana przez komputer pokładowy nie powinna mocno się zmnieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam taki problem, że komputer pokładowy nie pokazuje spalania chwilowego, średniego i ilości km do końca paliwa w zbiorniku. Możesz napisać skąd dokładnie poprowadziłeś te dwa kable od skrzynki pod maską? Aktualnie gdy przełączę komputer żeby pokazywał spalanie migają tylko poziome kreski. Może właśnie te kable by rozwiązały problem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam. Założyłem dziś licznik z komputerem pokładowym. Przełączanie funkcji mam już podpięte. Przeciągnąłem również z komputera ECU z pinu nr 13 do licznika do przezroczystej kostki kabel do pinu nr 4. Dzięki temu widzę przebytą drogę i średnią prędkość oraz w w trybie serwisowym pozostałą ilość paliwa w baku oraz spalanie na 1 godzinę pracy na biegu jałowym. Nie wyświetla mi jednak spalania chwilowego, pozostałej ilości kilometrów jakie mogę zrobić na paliwie które mam jeszcze w baku itd

Co jeszcze trzeba podłączyć aby to działało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer w diezlu tez jest ale w silnikach dci

To zrozumiałem <ok> pomijam ten diezel - diesel :)

a nie bo

Tu już nie wiem o co chodzi :) I ciąg dalszy zdania też pojmuję.

Jak to się da w całość, to już staje się niezrozumiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyświetla mi jednak spalania chwilowego, pozostałej ilości kilometrów jakie mogę zrobić na paliwie które mam jeszcze w baku itd

 

Chyba musisz jeszcze jeden kabel pociągnąć, ale nie jestem pewien.

 

Zerknij do ksiazki -tam jasno nam napisali ze z 50 pinia komputera sterujacego silnikiem wychodzi "sygnał o wydatku pompy paliwa dla komputera pokładowego ( jelsi jest zamontowany)"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie. Wystarczy jeden jak się okazało. Robię manuala jak podłączyć komputer więc każdy będzie wiedział jasno jak to zrobić.

 

daniel500 napisał/a:

Zerknij do ksiazki -tam jasno nam napisali ze z 50 pinia komputera sterujacego silnikiem wychodzi "sygnał o wydatku pompy paliwa dla komputera pokładowego ( jelsi jest zamontowany)"

 

Powtórzę się: wcale nie <ok> z komputera kabel trzeba pociągnąć z pinu nr 13 jeśli oczywiście mówimy o phase I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
manuala jak podłączyć komputer więc każdy będzie wiedział jasno jak to zrobić

Witam

Ziolo czy zrobiłeś tego manuala ?

Też się przymierzam do zmiany licznika na ten z komputerem teraz mam tylko wyswietlacz ze stanem oleju i kilometrami, tylko ciężko rozpoznać taki z kompem od tego bez na allegro wiekszość sprzedawców nie orientuje się jaki mają ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!