Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Immobilizer - problem z uruchomieniem silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dopadło mnie, a właściwie córkę - meganka po 16 latach odmówiła nagle posłuszeństwa. Opis z relacji córki - samochód 200 km ode mnie, więc sam nic nie jestem w stanie sprawdzić. Samochód normalnie zgaszony i zamknięty, po 5 minutach otwiera się z pilota w kluczyku, po włożeniu kluczyka do stacyjki lampka immobilizera nie gaśnie tylko zaczyna szybko migać i co za tym idzie silnik nie odpala.

I tu pytanie dla bardziej oblatanych w temacie immobilijzera - czy przyczyną tego może być ewentualnie słaba bateria w kluczyku (zamek otwiera się i zamyka z pilota), czy nastawiać się na coś poważniejszego. Z drugim kluczykiem jest to samo, ale w nim też jest leciwa bateria.

Byłbym wdzięczny za szybką podpowiedź.

Edytowane przez gimak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybki odzew. Zapytanie o bateriach w kluczykach, bo wyczytałem to w instrukcji obsługi. O tyle to mi nie pasowało, że zamek reaguje na pilota. Byłem z tym problemem w ASO i też wg nich nie powinno to być związane z baterią, ale dyplomatycznie powiedzieli, że w 100% mogliby powiedzieć gdyby widzieli kluczyk, a jeszcze lepiej samochód.

Jak zaznaczyłem nie jestem w tym mocny,bo nie miałem takiego problemu, ale na mój rozum, to chyba nie będzie pętla indukcyjna, bo wg relacji córki jest reakcja lampki immobilizera (zmiana częstości migania) na włożenie kluczyka do stacyjki. Gdyby była przerwa (o czym czytałem na forum), to wydaje mi się, że nie byłoby żadnej reakcji - jeżeli źle myślę, to proszę o sprostowanie.

Co do komunikacji między pilotem i zamkami, to wydaję mi się, że jest radiowa.

Samochód jest w tej chwili w warsztacie, a mnie nie pozostaje nic innego jak kibicować z tej odległości i mieć nadzieję, że sprawa zostanie załatwiona fachowo i szybko.

Jak coś będę więcej wiedział, to się odezwę.

 

Dodano: 17 mar 2016 - 09:26

Wg doktorów nawalił immobilizer gdzieś w środku, trudno mi to oceniać, bo nie wiem nawet jak to cudo wygląda. Meganka już na chodzie lżejsza o immobilizer i mam nadzieję, że to koniec kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!