Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lokalizacja wtyczki ,pilot central.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Od miesiąca jestem posiadaczem meganki II 1.5dci 2003r. Auto ogólnie bardzo zadbane z niskim przebiegiem, lecz stało 3 lata na powietrzu nie używane. Zrobiłem nim 1200 km. Mam dwie sprawy:

1) Czy jest możliwe, że po takim długim okresie bezczynności przestało działać otwieranie/zamykanie auta z pilota (1 i 2 pilot nie reaguje)? Czy karty się same rozkodowały, bo sygnał z kart jest (stwierdzone przez speca od autoalarmów). Czy na nowo trzeba kodować i ile to w obecnych czasach kosztuje? Czy może jakoś "przyuczyć" w inny sposób?

2)Próbowałem się dostać do tej płytki za bezpiecznikami pod kierownicą aby sprawdzić, czy nie jest zamoknięta i natknąłem się na niezapiętą kostkę. Czy ktoś może mi powiedzieć od czego to jest i gdzie to wpiąć?

post-89782-0-15786800-1458031680_thumb.jpg

 

post-89782-0-44364400-1458031773_thumb.jpg

 

post-89782-0-07928700-1458031805_thumb.jpg

 

Dodano: 16 mar 2016 - 07:57

...i co nie ma chętnych do pomocy? dodam, że ta biała kostka była sklejona z tą drugą wiązką, co widać na 2 zdjęciu... tylko po co, skoro tam nie ma gdzie jej wpiąć.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dodatkowa wtyczka do jakiegoś systemu, bardzo możliwe że od tempomatu, ale temat takowych wtyczek był już poruszany i trzeba sobie poszukać na forum.

Co do kart to podobno nie ma takiej możliwości aby same się karty rozkodowały ale różnie to bywa, trzeba byłoby podjechać na clipa i to sprawdzić, w razie czego wykodować i ponownie wkodować je. Rozumiem że odpala jak karta jest włożona w czytnik? ale nie reaguje na naciskanie przycisków na karcie? Poszukaj kogoś z clipem ze swojej okolicy i zrobi ci to sporo taniej niż w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odp. Z kartą się wyjaśniło. Oby dwie odpalają auto, ale jedna nie daje żadnego sygnału, a druga jeden po włożeniu nowej baterii, po czym robi zwarcie i rozładowuje baterię. Ta co robi zwarcie będzie naprawiona za 150 zł., a druga zostanie tylko do odpalania.

Co do wiązki, to po co ona, skoro w aucie nie ma tempomatu? dziwne?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wiązki, to po co ona, skoro w aucie nie ma tempomatu? dziwne?

A dlaczego dziwne. Normalne jeszcze w tych czasach (jak auto powstawało), że dawała się całą instalacje elektryczna od auta z wyposażeniem TOP do auta "golasa". Podobnie było we fiatach 126p. A potem księgowi się dorwali do kosztów i instalacje zostały w "golasach" odchudzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to było widać w MIPHI i MIPHII.

W PHI często nawet w podstawowych autach była bardzo rozbudowana instalacja i wiele rzeczy wystarczyło po prostu dołożyć.

W PHII instalacja była odchudzona i raczej nie zdarzało się nic więcej, niż to co było w specyfikacji auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!